×

6 typów kobiet, których nie znoszą teściowe. Lepiej uważaj!

Zdobyłaś swojego ukochanego mężczyznę, ale teraz czeka cię spotkanie z jego mamą. Pewnie zastanawiasz się, jakich typów kobiet nie znoszą teściowe? Koniecznie to sprawdź przed planowaną wizytą!

Jakich typów kobiet nie znoszą teściowe?

Synowa i teściowa to dwie kobiety, które kochają jednego mężczyznę. Dlatego ich relacje bywają bardzo różne i są tematem wielu dowcipów, a nawet rodzinnych legend. Gdy dwie kobiety walczą o uwagę jednego mężczyzny, najczęściej wtedy sypią się iskry i lepiej nie wchodzić im w drogę.

Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że matki mają swoje własne wyobrażenie przyszłych synowych. Dlatego, gdy pojawia się nieodpowiednia (według nich) kandydatka na żonę, reagują wrogością.

Jakich więc typów kobiet nie znoszą? Lepiej zawczasu się o tym dowiedzieć!

Jakich typów kobiet nie znoszą teściowe
Twitter

#1 Pani Idealna

Nie udawaj idealnej, bo nikt z nas taki nie jest. Próba zaimponowania teściowej w ten sposób na pewno źle się skończy, albowiem w jej oczach będziesz wyglądała na fałszywą. Poza tym… będzie uważała Cię za konkurencję! Jedyną idealną kobietą dla syna (według teściowej) jest jego mama.

Bądź sobą i nie staraj się ukrywać swoich wad. Inaczej to twoja teściowa zacznie ich szukać na siłę. I bądź pewna, że podzieli się nimi z resztą rodziny.

#2 Kobieta „Bluszcz”

Kochasz swojego mężczyznę? To wspaniale, ale nie musisz tego podkreślać na każdym kroku, zwłaszcza w trakcie imprez rodzinnych. Nie rzucaj co 5 minut hasła: „kocham Cię” albo „jesteś moim skarbem” i nie patrz na niego ciągle zalotnym wzrokiem.

Wówczas teściowa będzie się postrzegać Cię jako bluszcz, który dusi jej syna i będzie uważała, że musi coś z tym zrobić. Poza tym wasz związek będzie także postrzegany jako coś chwilowego co przeminie. A nie ma nic gorszego niż teściowa, która wciąż liczy na lepszą kandydatkę dla swojego syna…

#3 Jesteś jego dziewczyną czy kolegą?

Rzucasz wulgaryzmami na lewo i prawo, dominujesz w związku i ubierasz się mniej kobieco? To w tradycyjnej teściowej nie znajdziesz przyjaciółki… Nic tak nie działa na matki partnerów jak to, że jej syn jest pod pantoflem (nawet jeśli sam się na to zgadza!).

Jakie rozwiązanie? Udawać chociaż, że jest trochę inaczej. Oszczędzi się sporo nerwów, gdy „teściowa przyjeżdża na obiad”.

Jakich typów kobiet nie znoszą teściowe
Twitter

#4 Laleczka Barbie

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” mówi słynne przysłowie. I ma to pełne odzwierciedlenie w relacjach międzyludzkich, bo dobre wrażenie można zrobić tylko jeden raz. Dlatego zadbaj o swój wygląd, ale nie przesadzaj!

Teściowa widząc „odstrzeloną lalkę” na progu, nie będzie miała dobrego zdania na jej temat. Próżna, zapatrzona w siebie, pewnie jest z nim dla pieniędzy – to tylko niektóre hasła, które pojawią się w jej głowie. Pamiętajcie więc o schludnym i nieprzesadzonym stroju.

#5 Ziomuś a nie kobieta

Wbijasz do domu teściowej jak do klubu ze znajomymi? Przybijasz piąteczkę z każdym, a na końcu robisz firmowy uścisk z mamą twojego mężczyzny? Super, że masz luz, ale lepiej poczekaj z nim aż twój związek się ugruntuje, z kolei rodzina twojego faceta lepiej cię pozna.

Zbyt dużo luzu w relacjach międzyludzkich oraz zbyt wyzywające lub nieodpowiednie ubrania na daną okazję nie jest dobrym pomysłem. W oczach teściowej będziesz osobą nieodpowiedzialną, a pamiętaj, że ocenia cię także pod kątem bycia matką! Dlatego warto początkowo zachowywać luz. Potem możesz już opatentować swój firmowy uścisk z teściową :)

#6 Lizus

Zachwalanie boazerii, dywanu, fryzury czy akwarium w domu teściowej jest „okej”, jeśli jest odpowiednio dawkowane. Jednakże pamiętaj, że nikt nie lubi lizusów, którzy za bardzo chcą się komuś przypodobać. Może to świadczyć o nieczystych intencjach lub pragnieniu ukrycia czegoś. A w ten sposób łatwo wytworzyć napięcie na linii teściowa-synowa.

A po co komu wojny w rodzinie? No właśnie! Dlatego zachowuj się kulturalnie, podziękuj za posiłek, pochwal jeśli był nad wyraz smaczny, ale zachowuj umiar.

Jakich typów kobiet nie znoszą teściowe
Facebook
Źródła: www.papilot.pl,

Może Cię zainteresować