×

Jaki będzie tytuł Kamili, gdy książę Karol zostanie królem?

Jaki będzie tytuł Kamili, jeśli książę Karol obejmie tron? Królowa Elżbieta II w tym roku skończy 94 lata. Po jej śmierci tron obejmie najstarszy syn – książę Karol.

Ślub po 35 latach

Ponoć ta historia zaczęła się miłością od pierwszego wejrzenia. Ale uczucie Kamili i księcia długo czekało na szczęśliwy finał.

Ona pochodziła z rodziny, która od wieków przyjaźni z rodziną królewską, on to przyszły następca brytyjskiego tronu. Gdy się poznali, mieli niewiele ponad 20 lat. A było to podczas meczu polo.

Jak twierdzą niektórzy, to wtedy Kamila miała powiedzieć do księcia:

Już moja prababcia sypiała z twoim prapradziadkiem.

Ponoć blondynka o bujnym biuście od razu spodobała się księciu. Ale od ślubu dzieliła ich bardzo długa droga. 35 lat, rozwody, śmierć księżnej Diany. I… ogromna niechęć ze strony angielskiego społeczeństwa.

To Diana była „królową serc” – kochaną i podziwianą. Zdrada Karola naraziła jego i Kamilę na społeczny ostracyzm.

Zawsze byliśmy w tym związku we troje. I to zmieniło wszystko

– zdradziła Diana.

Gdy młody książę wyjechał w 1973 roku na Karaiby, by odbyć służbę w marynarce wojskowej, Kamila wyszła za mąż za angielskiego wojskowego. Natomiast w 1981 roku, książę Karol poślubił Dianę Spencer. Oba małżeństwa szybko się rozpadły. I to rok po roku (w 1995 roku Kamila rozwiodła się ze swoim mężem. Rok później rozwiedli się Diana i Karol).

Regularne zdrady

Nieoficjalnie mówiło się, że powodem niepowodzenia pary w latach 70., była niechęć królowej Elżbiety II wobec dziewczyny swojego syna. Ale na drodze ku szczęściu młodej pary stała również inna przyczyna… Kamila nie była dziewicą. Nie mogła więc zostać przyszłą żoną następcy tronu.

Mimo to, gdy książę Karol usłyszało ślubie swojej byłej dziewczyny, był załamany. Ale nie zrezygnował z utrzymywania z nią kontaktu. Został nawet ojcem chrzestnym syna młodej pani Parker Bowles. A gdy wyszło na jaw, że mąż Kamili – Andrew Parker Bowls, regularnie ją zdradza, książę Karol i Kamila ponownie zostali kochankami.

Dlatego królowa zabroniła nawet zapraszać kobietę na uroczystości, w których udział brali członkowie rodziny królewskiej. Jednak to nic nie dało.

Karol nie potrafił dochować Dianie wierności. A z czasem zaczął używać wobec niej określeń takich jak Barbie, a potem… „przeklęta idiotka”.

„Camillagate”

Skandal jest jedną z rzeczy, których rodzina królewska wystrzega się jak ognia. Ale za sprawą księcia Karola, na dłuższą metę okazało się to niemożliwe.

„Camillagate” była wielkim skandalem, ujawniającym bardzo intymne szczegóły pożycia pary kochanków. W brytyjskiej prasie pojawił się zapis rozmowy, w której książę Karol żartował, że najchętniej stałby się tamponem Kamili, byle być w niej jak najdłużej i najczęściej.

Jaki będzie tytuł Kamili

Trzeba przyznać, że miłość Kamili była w stanie bardzo dużo znieść. Społeczny ostracyzm, niechęć królowej, śledzących każdy jej krok dziennikarzy. Wreszcie śmierć Diany w 1997 roku, która zmieniła wszystko.

Z perspektywy Kamili, czekanie popłaciło. Karol mógł przestać ukrywać swój romans z nią. Karol i Kamila pobrali się 9 kwietnia 2005 roku. Co ciekawe, wśród zaproszonych gości był były mąż, Andrew Parker Bowls.

Już wtedy opinię publiczną poinformowano, że księżna nie przyjmie tytułu „królowej” i zostanie „księżniczką-małżonką”.

Ponoć od tego czasu, choć upłynęło 15 lat, w tej kwestii nic się nie zmieniło. Jeśli Karol obejmie tron, tytuł Kamili zmieni się tylko z księżnej na księżniczkę. Zostanie więc „księżniczką małżonką”. Według brytyjskich mediów – sama zainteresowana nie jest tym zachwycona.

Kamila nie ma prawa zostać królową, nawet gdy jej mąż jest królem. Wiadomo jednak, że kwestia tytularna jest niezwykle skomplikowana.

Obecnie Kamila nosi tytuł księżnej Kornwalii, choć tak naprawdę powinna być tytułowana jako księżniczka Walii. Jednak ten tytuł przysługiwał zmarłej Dianie…

 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij