×

Jaką liczbę widzisz na obrazku? Zdania internautów są mocno podzielone!

Jaką liczbę widzisz na obrazku? Internauci spierają się o to, jaka odpowiedź jest prawidłowa. Okazuje się, że rozwiązanie tej zagadki nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ależ ta iluzja optyczna namieszała w sieci!

Jaką liczbę widzisz na obrazku?

Lubicie iluzje optyczne? Zazwyczaj przyciągają one uwagę internautów, którzy próbują szybko rozwiązać zagadkę. Chociaż tym razem wydaje się ona banalnie prosta, to jednak rozwiązanie wcale nie jest tak oczywiste.

Obrazek przedstawia spiralę z pasków. Gdy przyjrzymy się jej nieco bliżej, zauważymy znajdującą się na środku liczbę. Jaką? Właśnie tu rozpozczyna się cała zabawa i… spór.

Gdy użytkownik Twittera o nicku benonwine udostępnił tę zagadkę, internauci zaczęli podawać rozwiązania w komentarzach. Okazało się, że są różne wersje odpowiedzi. Najczęstszą z nich jest 528. Ale czy to prawidłowa odpowiedź?

Poprawna odpowiedź zagadki iluzorycznej

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że 528 to nie jest prawidłowe rozwiązanie tej zagadki. Faktycznie te cyferki najłatwiej dostrzec, ponieważ znajdują się w centrum grafiki. Ale jeśli przyjrzeliście się obrazkowi dokładnie, bez trudu dostrzeżecie… kolejne cyfry.

Właściwy numer jest zaskakująco długi. Poprawna odpowiedź to 3452839. Zaskoczeni?

Rozwiązanie zagadki utrudnia kontrast, jaki został zastosowany w przygotowaniu grafiki.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij