×

Jak zrobić makijaż stosowny do okoliczności?

Makijaż jest bardzo ważnym elementem naszego wizerunku. Wykonany dobrze potrafi radykalnie zmienić nasze oblicze, wydobyć i podkreślić naszą urodę. Make up daje nam tyle możliwości, że grzechem byłoby ich nie wykorzystać. Należy jednak pamiętać, że błędy w makijażu mogą nas drogo kosztować i przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. Zanim zabierzemy się za poprawianie naszej urody zapoznajmy się z informacjami jak zrobić makijaż krok po kroku.

Jak zrobić makijaż – od czego powinnyśmy zacząć?

Zanim podejmiemy się wykonywania makijażu zastanówmy się na jaką okazję jest on nam potrzebny. Inaczej malujemy się na co dzień, inaczej na specjalne okazje. Make up do szkoły będzie się bardzo różnił od makijażu na wesele. Pamiętajmy, że złe dobranie makijażu do okazji może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Na co dzień zazwyczaj nie malujemy się mocno. Dotyczy to zwłaszcza młodych kobiet, które chodzą jeszcze do szkoły. Jeżeli w naszej szkole obowiązuje zakaz malowania się, możemy spróbować wykonać tak zwany make up no make up, który w subtelny sposób podkreśli atuty naszej urody i zatuszuje ewentualne niedoskonałości, a jednocześnie dla niewprawionego oka pozostaje niewidoczny. Make up no make up jest chętnie wybierany zwłaszcza przez osoby borykające się z niedoskonałościami skóry takimi jak przebarwienia, czy sińce pod oczami. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom możemy szybko rozwiązać nasze problemy. Zatem jak zrobić makijaż, który będzie ładny, a jednocześnie naturalny? Kluczem do sukcesu jest tu odpowiedni dobór kosmetyków. Przede wszystkim duże znaczenie ma podkład, którego użyjemy. Jeżeli nie mamy problemów skórnych, możemy zdecydować się na naturalnie wyglądający krem BB lub CC. Kiedy mamy więcej do ukrycia lepiej jest skorzystać z podkładu. Ważne, żeby dobrać kosmetyk do typu naszej cery. Jeżeli jest ona tłusta lub mieszana, wybieramy produkt o właściwościach matujących. W przypadku skóry suchej i normalnej dobrze sprawdzi się kosmetyk rozświetlający.

jak zrobić makijaż

Makijaż dzienny do szkoły jest bardzo delikatny. Po użyciu podkładu i ewentualnie korektora należy przypudrować twarz, żeby utrwalić makijaż. Kolejnym krokiem jest makijaż oczu. Tu przyda się nam brązowa kredka którą delikatnie wtłaczamy w linię naszych rzęs, co doskonale podkreśli spojrzenie. Rzęsy tuszujemy brązową maskarą. Następnie delikatnie akcentujemy brwi cieniem do brwi lub matowym cieniem do powiek w odcieniu zbliżonym tonacją do naszych naturalnych brwi. Jeżeli nasza skóra jest sucha możemy dodatkowo użyć delikatnego rozświetlacza, który aplikujemy na kości policzkowe. Końcowym etapem jest muśnięcie naszych policzków różem dopasowanym do naszej karnacji.

Jak zrobić makijaż na wesele?

Makijaż wieczorowy wymaga użycia innych kosmetyków niż make up no make up. W tym przypadku zależy nam, żeby był on widoczny i dobrze współgrał z naszą urodą. Makijaż na wesele powinien mieć cechy makijażu fotograficznego – powinien on dobrze prezentować się na zdjęciach, a jednocześnie atrakcyjnie wyglądać w dziennym świetle. W tym wypadku zrezygnujmy z kremów BB na rzecz kryjących podkładów. Pod podkład warto nałożyć bazę, która przedłuży jego trwałość. W zależności od naszych potrzeb użyjmy bazy matującej lub nawilżającej. Makijaż wieczorowy to przede wszystkim konturowanie – warto użyć do jego wykonania bronzera, rozświetlacza i różu. Ten typ makijażu zakłada mocne podkreślenie oczu – możemy pozwolić sobie na cienie w intensywnych kolorach, o brokatowym wykończeniu. Warto jest również użyć eye-linera i sztucznych rzęs, które podkreślą nasze spojrzenie.

Może Cię zainteresować

zamknij