×

Jak zrobić loki – mini instruktaż krok po kroku

Niesforne kosmyki nadają seksapilu i dziewczęcego uroku, dlatego są marzeniem wielu kobiet. Jeśli natura obdarzyła cię bujną czuprynką, jesteś szczęściarą. W innym przypadku musisz wziąć sprawy w swoje ręce. Ale spokojnie przybywamy z pomocą! Zastanawiasz się jak zrobić loki bez pomocy fryzjera? Zerknij do naszego mini poradnika.

Jak zrobić piękne loki prostownicą

Aby wyczarować burzę loków, nie potrzebujesz wałków. Wygodniejsza w użyciu jest prostownica. Oprócz perfekcyjnie gładkiej fryzury możesz stworzyć sprężynki i fale. Zatem, jeśli twoja prostownica na dobre utknęła w toaletce, czas odświeżyć dawną znajomość i spróbować z jej pomocą zrobić zmysłowe loki. Nie zrażaj się początkami, które często bywają trudne. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Czego potrzebujesz? Prostownicy z płaskimi płytkami.

Jak zrobić piękne loki? Na dobry początek nagrzej prostownicę do 200 stopni. Nie zapomnij nałożyć odżywki chroniącej włosy przed wysoką temperaturą. Włosy powinny być podzielone na cztery równe części. Zrób pionowy przedziałek na środku głowy i poziomy na wysokości uszu. Nakręcanie włosów na prostownicę zacznij od pasma wydzielonego na boku. Urządzenie zaciśnij na środku pasma, po czym nawiń włosy do wysokości ucha. Prostownicę obróć w pionie o 360 stopni i zajmij się końcówkami. Jeśli prostownica jest zbyt gorąca, nie owijaj włosów zbyt mocno. Od finiszu dzieli cię zaledwie chwila. Wystarczy już tylko nawinąć pasma przy twarzy i gotowe! Wzmocnij fryzurę lakierem i ruszaj na podbój miasta!

jak zrobić loki

Jak zrobić loki lokówką?

Z pomocą lokówki stworzysz wiele ciekawych fryzur, które odmienią twój codzienny look. Żyjesz w biegu i nie masz czasu na precyzyjne układanie każdego kosmyka? Lokówka jest właśnie dla ciebie! Jak zrobić seksowne loki? Poniżej kilka wskazówek.

Zacznij od zakupu dobrego urządzenia, ponieważ od jego jakości zależy wygląd twoich loków. Najlepszym rozwiązaniem są takie z wymiennymi końcówkami. Różne końcówki ułatwiają kreowanie loków rozmaitej grubości, a nawet prostowanie włosów. Pamiętaj, aby używać lokówki wyłącznie na suchych włosach. Formalności za nami, czas zająć się szczegółami. W celu utrwalenia fryzury wgnieć w pasma nieco pianki. Z pomocą grzebienia wydzielaj pasma włosów. Szerokość pasma powinna być dostosowana do wielkości urządzenia, przy czym nie może przekraczać trzech centymetrów. Trzymaj lokówkę pionowo i nawijaj włosy w spiralny sposób. Jak długo pozostawiać włosy nawinięte? Aż wierzchnia warstwa pasma stanie się ciepła.

Innym sposobem na wyczarowanie niesfornych kosmyków jest użycie lokówki Babyliss Secret Curl, która sama robi loki. Nie, to nie żart. Takie urządzenia istnieją! Ba! Ich cena nie paraliżuje, a zasada działania jest dziecinnie prosta. Wystarczy zacisnąć urządzenie na wybranym pasmie włosów i odczekać chwilę. Lokówka stworzy loki zgodne z wybranym programem. W naszej opinii taka maszynka szybko się nie znudzi.

Jak zrobić loki bez użycia ciepła?

Chociaż uzyskanie pięknej fryzury bez lokówki wydaje się abstrakcją, istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które odmienią twój look. Nie masz dostępu do prądu? Nie chcesz niszczyć włosów prostownicą? Podpowiadamy jak zrobić loki bez użycia ciepła.

W internecie aż roi się od mnogości i różnorodności domowych trików na piękną fryzurę. Nam szczególnie przypadło do gustu nakręcanie włosów na…chusteczki nawilżone. Brzmi niekonwencjonalnie fakt, ale wygląd eko loków pozytywnie cię zaskoczy.

Od czego zacząć? Oczywiście od umycia włosów. Przy czym u niektórych osób pasma zyskują ładniejszy skręt, gdy włosy umyte są dzień wcześniej. Zanim zaczniesz nawijać włosy na chusteczki, dokładnie je wysusz i rozczesz. Blogerki sugerują, aby przed zabiegiem wyjąć chusteczki z opakowania i podsuszyć, ponieważ duża wilgotność użytego materiału wpływa na jakość skrętu pasma. Nawijanie włosów zacznij od przodu. Chusteczka powinna być ładnie złożona. Ilość papilotów zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Delikatne fale – mniej ślimaków. Gęste sprężynki – dużo papilotów. Na koniec spryskaj włosy lakierem i idź spać. Rano po zdjęciu chusteczek możesz nałożyć odrobinę olejku do włosów i ponownie użyć lakieru. Niesamowicie naturalna i bujna fryzura, gotowa błyskawicznie, bez użycia ciepła!

Polecane

Może Cię zainteresować