×

Jak zrobić dredy – poradnik krok po kroku

Dredy to specyficzny sposób uczesania, który wymaga dużej ilości czasu, dla stworzenia idealnego efektu a także szczególnej pielęgnacji. Jednakże powstała forma jest warta takiego zaangażowania. Chcesz zachwycać swoim wyglądem – na zrobienie dredów najlepiej umówić się u profesjonalisty. Jeżeli samodzielnie planujesz się podjąć zrobienia dredów, przeczytaj nasze wskazówki.

Dredy – jak zrobić, od czego zacząć?

Jak zrobić dredy? Postaw na dobrze zaplanowane działanie. Na początek warto zaopatrzyć się w metalowy grzebień o cienkich i gęstych zębach oraz szydełko. Dredy mogą posiadać cienką i zwartą strukturę, bądź można j wykonać w grubszej formie – wtedy będą mniej zbite. Aby uzyskać efekt drobnych pasm, wykorzystaj szydełko o małym rozmiarze. Warto także zapoznać się z zasobami You Tube, po wpisaniu frazy: jak się robi dredy film – otrzymamy szereg wskazówek. Kolejną kwestią jest odpowiednie przygotowanie włosów. Specjaliści podkreślają, iż idealne dla zrobienia dredów są włosy zniszczone. Przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania odżywek i masek a w dniu skręcania dredów, warto przepłukać je wodą z octem bądź zastosować dedykowany do tego szampon. Im mniej substancji ochronnych na nich pozostanie – tym lepszy efekt będziemy w stanie osiągnąć.

jak zrobić dredy

Jak zrobić dredy samemu? – krok po kroku

Oto, co Cię czeka krok po kroku. Najpierw włosy są mocno tapirowane – dlatego warto zaopatrzyć się w wytrzymały grzebień. Następnie poszczególne kosmyki (dobierane w zależności od planowanej grubości dreda) zakręcamy za pomocą szydełka (alternatywnie można czynność tę wykonywać dłońmi – skręcając pasma do uzyskania pożądanego efektu). Odrastające włosy wymagają, by stosować dokręcanie dredów, czyli formowanie ich tuż przy skórze głowy. Takie zabiegi warto wykonywać przynajmniej raz na dwa miesiące – by zachować jak najlepszy efekt wizualny. Jak dokręcać dredy – analogicznie do sposobu ich tworzenia, byle współgrały grubością z wcześniejszą częścią pasma. Dredy najłatwiej wykonać u osób, które mają kręcone włosy, proste kosmyki będą wymagały dłuższego i dokładniejszego podtapirowania.

Jak myć dredy – czyli sposoby pielęgnacji

Jeżeli wiesz już, jak zrobić dredy krok po kroku, pora na ich pielęgnację. Dobrze wykonane dredy będą odporne na tradycyjny sposób mycia włosów. Warto zaopatrzyć się w łagodny szampon oraz delikatnie masować skórę głowy. Używanie suszarki nie jest wskazane, lepiej poczekać, aż kosmyki wyschną samoistnie. Zwróć uwagę na to kiedy i jak myć dredy. Jeżeli położysz się spać z mokrymi dredami, to spłaszczysz je i zdefasonujesz. Jak dodatkowo pielęgnować dredy? Po myciu warto także poddać je zabiegom, polegającym na powtórnym formowaniu kształtu każdego dreda, za pomocą odpowiednich wosków kosmetycznych. Jeżeli lubisz ozdoby, to postaw na kolorowe koraliki i metalowe obręcze, które można wpinać na stałe bądź okazjonalnie.

Jak rozczesać dredy?

Takie pytanie często pojawia się na różnorodnych forach internetowych i w salonach fryzjerskich. Jest ono efektem nieprzemyślanej decyzji o stworzeniu tego typu fryzury bądź próbą ratowania nieudanego zabiegu, przeprowadzonego samodzielnie. Włosy, które zostały splątane w dredy, najczęściej nie nadają się już do rozczesania. Są na tyle zniszczone, że próba przywrócenia ich do pierwotnej postaci kończy się ukruszeniem struktury. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się dresów jest ich ścięcie – zazwyczaj tuż przy głowie. Zanim zdecydujesz się na ten typ fryzury, zadaje sobie pytanie jak zrobić dredy oraz jak rozczesać dredy i rozważ, czy jesteś w stanie podjąć się takiego ryzyka.

Polecane

Może Cię zainteresować