×

Gdzie i jak wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie? [ZASADY, CENNIK]

Gdzie i jak wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie? Jakie firmy wypożyczają sprzęt? Ile kosztuje przejazd elektryczną hulajnogą Hulaj, Lime i Blinkee City? Jak polskie prawo reguluje używanie pojazdów elektrycznych? Dowiedz się, jak założyć konto i które e-hulajnogi są najtańsze w Krakowie.

hulajnogi elektryczne na minuty
Imgur.com

Elektryczne hulajnogi w Krakowie

Już jakiś czas temu hulajnogi na minuty zostały wprowadzone w naszym kraju. Jednak do tej pory hulajnogi elektryczne były dostępne głównie w Warszawie. Wreszcie i dawna stolica Polski doczekała się nowego środka transportu, który można wynajmować za pomocą aplikacji.

Wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg Hulaj jest nową i jednocześnie pierwszą, która pojawiła się w Krakowie, ale planowana jest ekspansja również w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

jak wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie
Imgur.com

Biało-czerwone hulajnogi elektryczne, z których mogą korzystać Krakowianie (oraz turyści przyjeżdżający do tego miasta) mają 250-watowe silniki, rozpędzają się do 25 km/h i pokonują wzniesienia do 14 stopni. Na jednym ładowaniu mogą przejechać nawet 40 km!

W dodatku, hulajnogi elektryczne Hulaj posiadają wymienną baterię, którą technik może wymienić na miejscu. Jednoślady nie muszą być więc zabierane do centrali w celu ładowania. Dzięki temu, użycie pojazdów dostawczych zmniejszono do minimum.

jak wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie
Imgur.com

Gdzie i jak wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie?

Hulaj w Krakowie działa podobnie, jak Lime czy Bird w stolicy. Przede wszystkim potrzebna jest aplikacja, którą można ściągnąć z Google Play oraz App Store. Następnie trzeba założyć i zweryfikować konto, podpinając kartę bankową.

Jest też możliwość uzupełniania konta przedpłaconego jedną z proponowanych kwot: 20 zł, 50 zł (plus 5 zł w bonusie), 100 zł (plus 15 zł w bonusie) lub 150 zł (z dodatkowymi środkami przypisywanymi do konta w wysokości 30 zł).

Gdy już załatwimy kwestie formalno-finansowe, możemy na mapie zlokalizować wolną hulajnogę, a następnie po zeskanowaniu kodu odblokować pojazd i wybrać się na przejażdżkę.

Hulaj w Krakowie
Imgur.com

W Krakowie dostępne są też usługi Blinkee City, który umożliwia wynajęcie poprzez aplikację zarówno hulajnóg elektrycznych, jak i skuterów.

Jak tanio wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie?

Wbrew pozorom nie jest to trudne, ponieważ w Krakowie jest mniejsza konkurencja na rynku hulajnogowo-sharingowym niż w Warszawie. W dodatku, rodzima firma Hulaj jest najtańszą wypożyczalnią w całej Polsce.

CENNIK WYPOŻYCZALNI HULAJNÓG ELEKTRYCZNYCH W KRAKOWIE

Elektryczne hulajnogi HULAJ

Koszt początkowy: 1 zł
Cena za minutę: 49 gr
Flota: 200 szt.

Elektryczne hulajnogi Blinkee City

Koszt początkowy: 2,5 zł
Cena za minutę: 49 gr
W Krakowie i Warszawie łącznie jest 500 sztuk.

wypożyczanie elektrycznych hulajnóg
Imgur.com

Przepisy prawne, a elektryczne hulajnogi w Krakowie

Elektryczne hulajnogi są problematyczne pod względem prawnym i interpretacji przepisów. Dlatego trwają prace nad nowelizacją ustawy dotyczącej ruchu drogowego i wprowadzeniu definicji „urządzeń transportu osobistego”, zgodnie z którą użytkownicy hulajnóg elektrycznych będą traktowani jak rowerzyści.

Radni Krakowa już wcześniej zaczęli regulować pewne kwestie związane z używaniem elektrycznych jednośladów. Postanowili między innymi, że w mieście powinna powstać gęsta sieć stacji, skąd będzie można wypożyczać i zostawiać pojazdy.

Jak mówił jeden z pomysłodawców uchwały, Łukasz Wantuch:

Chodzi o uporządkowanie przestrzeni miejskiej z porzuconych hulajnóg. Dzięki niewielkim stacjom, o powierzchni jednego czy dwóch metrów kwadratowych, ale ich bardzo dużej liczbie, hulajnogi będzie można pobrać, zostawić i naładować baterie

jak wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie
Imgur.com

Już wiesz, jak wynająć elektryczną hulajnogę w Krakowie. Pytanie, czy chcesz wypróbować taki środek transportu?

Może Cię zainteresować

zamknij