in

Jak się pozbyć wągrów w domu i w gabinecie kosmetycznym

Nieestetyczne wągry dotyczą każdego z nas, niezależnie od tego jak dużą wagę przykładamy do pielęgnacji naszej twarzy. Ich powstawanie jest procesem zupełnie naturalnym. Wągry pojawiają się kiedy wydzielina łojowa zatyka ujścia mieszków włosowych. W ten sposób na naszej twarzy powstają nieestetyczne czarne kropki. Jak dotąd nie wymyślono w stu procentach skutecznej metody, żeby się ich pozbyć. Jednak kiedy wągrów jest na naszej twarzy bardzo dużo powinniśmy podjąć działania, które pozwolą nam zredukować ich ilość. Jak się pozbyć wągrów? Mamy do wyboru zarówno domowe sposoby, pomóc nam może także medycyna estetyczna.

Jak się pozbyć wągrów – co możemy zrobić we własnym zakresie?

Kiedy zastanawiamy się jak się pozbyć wągrów, powinniśmy przede wszystkim przyjrzeć się naszej codziennej pielęgnacji twarzy. Często winę za dużą ilość zaskórników ponosi stosowanie niewłaściwych kosmetyków i zapominanie o prawidłowym oczyszczaniu naszej twarzy. Szczególnie kobiety powinny pamiętać o dokładnym zmywaniu makijażu. Warto używać do tego celu produktów do oczyszczania twarzy na bazie olejków, sprawdzi się także dobrej jakości płyn micelarny. W żadnym wypadku nie możemy pozwolić sobie na zasypianie w makijażu. Do pielęgnacji naszej twarzy, nawet jeżeli jesteśmy posiadaczami skóry trądzikowej, nie powinniśmy używać produktów na bazie alkoholu. Nie rozwiązują one naszych problemów, a dodatkowo wysuszają skórę. Większość z nas posiada wągry na twarzy, głównie w okolicach nosa. Żeby usunąć już istniejące wągry z twarzy, czy z nosa niezbędne może okazać się oczyszczanie. Mamy do wyboru zarówno oczyszczanie mechaniczne, polegające po prostu na wyciskaniu wągrów, na rynku dostępne są także specjalne plastry na nos, które jak deklarują ich producenci pozwalają niemal całkowicie pozbyć się wągrów. Opinie o działaniu plastrów są bardzo podzielone. Oczyszczanie mechaniczne zaś przynosi widoczne efekty.

jak pozbyć się wągrówUdostępnij

Jeżeli planujemy samodzielnie wykonać oczyszczanie naszej twarzy powinniśmy dokładnie ją oczyścić. Zadbajmy również o to, żeby umyć ręce. Do oczyszczania naszej twarzy warto użyć chusteczek higienicznych. Będą one stanowiły izolację, która pomoże nam uniknąć infekcji i zakażenia. Jeżeli nie mamy doświadczenia w oczyszczaniu twarzy, być może lepszym rozwiązaniem w naszym przypadku jest skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki. Niezależnie od tego jak byśmy nie byli ostrożni, nasza twarz po procesie oczyszczania nie będzie wyglądała najlepiej. Z tego powodu takich zabiegów nie należy robić w momencie, kiedy planujemy wychodzić tego dnia z domu. Dobrze jest zaplanować zabieg wieczorem. Dla lepszych efektów przed oczyszczaniem możemy wykonać inhalacje, które otworzą nasze pory. Po oczyszczaniu przetrzyjmy twarz łagodzącym tonikiem i nasmarujmy ją na noc maścią lub kremem zawierającym cynk.

Jak się pozbyć wągrów w gabinecie kosmetycznym?

Jeżeli nasz problem z wągrami jest bardzo poważny powinniśmy skonsultować się z dermatologiem, który może zalecić nam leczenie antybiotykowe. Jeżeli sytuacja nie należy do skrajnych możemy sprawdzić co mają nam do zaoferowania w tej kwestii gabinety kosmetyczne. Doskonałe efekty mogą niekiedy przynieść takie zabiegi jak jonoferaza, czy peeling kawitacyjny. Ciekawe efekty możemy uzyskać również za pomocą złuszczania naszej skóry przy pomocy kwasów o wysokim stężeniu. Gabinety medycyny estetycznej oferują nam bardzo skuteczne metody usuwania wągrów za pomocą lasera. Jeżeli wągry są dla nas poważnym problemem, mamy duże szanse, żeby w znacznym stopniu zmniejszyć ich ilość i widoczność.

Fotografie: pixabay.com