in

Jak pomalować paznokcie – poradnik dla początkujących

Kiedy patrzymy na manikiurzystki lub kobiety, które na co dzień malują paznokcie, może się nam wydawać, że czynność ta nie należy do najtrudniejszych. Często jednak zmieniamy zdanie, kiedy próbujemy samodzielnie malować nasze paznokcie. Jeżeli naszym paznokciom daleko do ideału, nie powinnyśmy się przejmować. Początki bywają trudne, jednak malowania paznokci każda z nas może się nauczyć. Zatem jak pomalować paznokcie?

Jak pomalować paznokcie – od czego powinnyśmy zacząć?

Zadbane i pomalowane paznokcie potrafią wzbudzić zazdrość u kobiet i zachwyt u mężczyzn. Możemy malować paznokcie zarówno u rąk, jak i u nóg, lakierem tradycyjnym i lakierem hybrydowym. Pamiętajmy jednak, że niezależnie jak dobrych lakierów nie użyjemy, nasze paznokcie nie będą wyglądały atrakcyjnie, jeżeli uprzednio o nie nie zadbamy. Pamiętajmy, że głównym zadaniem lakieru (zwłaszcza kiedy używamy intensywnych kolorów jest podkreślenie naszych paznokci. Jeżeli są one krzywe i popękane – za pomocą lakieru jeszcze bardziej uwypuklimy ich defekty. Kiedy nasze paznokcie są zniszczone nie powinnyśmy ich malować. Zanim przystąpimy do ich eksponowania powinnyśmy zadbać o właściwą pielęgnację. Wzmocnijmy nasze paznokcie za pomocą odżywek do paznokci i dobrych suplementów diety. Następnie wyrównajmy je przy pomocy delikatnych pilników. Pamiętajmy również o usunięciu suchych skórek – nie należy ich jednak wycinać. Znacznie lepsze efekty pozwoli nam uzyskać stosowanie specjalnego preparatu do usuwania skórek.

jak pomalować paznokcieUdostępnij

Kiedy nasze paznokcie są już idealnie zadbane – równe, gładkie, z wypielęgnowanymi skórkami możemy myśleć o ich malowaniu. Warto jest zwrócić uwagę na dobór kolorów. Pamiętajmy, że intensywne kolory szczególnie przyciągają uwagę otoczenia. Jeżeli nasze paznokcie są idealne, możemy podkreślać je nawet intensywną czerwienią. Kiedy chciałybyśmy ukryć ewentualne mankamenty kształtu być może lepszym rozwiązaniem okażą się kolory typu nude, o perłowym wykończeniu. Pamiętajmy, że kolor lakieru powinien być dostosowany do okazji i do naszego stroju.

Jak pomalować paznokcie krok po kroku

Kiedy zastanawiamy się jak pomalować paznokcie powinnyśmy zadbać o dobór odpowiednich produktów. Oprócz lakieru przyda się nam baza pod lakier do paznokci. Baza sprawi, że nasz lakier będzie się dłużej utrzymywał, a także będzie wyglądał lepiej niż gdybyśmy nałożyły go bezpośrednio na płytkę paznokcia. Baza działa również ochronnie na płytkę paznokcia – zabezpiecza ją między innymi przed przebarwieniami. Przed rozpoczęciem malowania powinnyśmy dokładnie umyć dłonie, żeby odtłuścić nasze paznokcie. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy. Zanim przejdziemy do nakładania lakieru powinnyśmy odczekać aż baza dokładnie wyschnie. Malowanie lakierem powinnyśmy rozpocząć od nabrania odpowiedniej ilości produktu. Lakiery nie powinno być zbyt dużo. Pędzelek umieszczamy na centralnej części paznokcia i malujemy od od nasady ku dołowi. Na początku kładziemy jedną warstwę. Po jej wyschnięciu możemy położyć kolejną. Po pomalowaniu paznokci możemy nałożyć utwardzacz, który zdecydowanie przedłuży efekt.

Jeżeli na początku malowanie paznokci nie wychodzi nam idealnie nie powinnyśmy się przejmować. Początki zazwyczaj nie należą do łatwych. Każda manikiurzystka musiała od czegoś zacząć. Warto jest postawić na cierpliwość. Na początku malowanie będzie nam zajmować więcej czasu, im większej wprawy nabierzemy tym szybciej będziemy gotowe do wyjścia. Dużym ułatwieniem jest używanie produktów wysokiej jakości, co nie znaczy, że musimy wybierać najdroższe lakiery.

Fotografie: pixabay.com