×

Jak naturalnie rozjaśnić włosy, czyli co zamiast farby?

Wiele kobiet marzy o jaśniejszym kolorze włosów. Jednocześnie wiele z nas czuje poważny opór przed farbowaniem naszych włosów. Włosy farbowane na blond często wyglądają pięknie, jednak są bardzo zniszczone. Farbowanie włosów na blond jest znacznie bardziej niebezpieczne dla naszych włosów niż farbowanie na wszystkie inne kolory. Dzieje się tak dlatego, że kiedy farbujemy nasze włosy na kolor znacznie jaśniejszy wytrawiamy je, czyli po prostu pozbawiamy naszego naturalnego pigmentu. W efekcie włosy stają się bardzo osłabione, kruche i łamliwe. Jeżeli marzymy o jasnym kolorze włosów, jednak nie chcemy ich niszczyć, nic straconego. Przejdźmy do dalszej części artykuły, żeby dowiedzieć się jak naturalnie rozjaśnić włosy.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy – co możemy zrobić w domu?

Jeżeli chciałybyśmy cieszyć się jaśniejszym kolorem włosów, a jednocześnie chciałybyśmy uzyskać go w naturalny sposób, przed nami kilka możliwości. Naturalne metody nie są nam wprawdzie w stanie zapewnić włosów jaśniejszych o kilka tonów, jednak pozwolą nam uzyskać widoczne efekty. Jednym z najstarszych sposobów na rozjaśnienie włosów jest płukanka z rumianku. Tej metody używały nasze prababcie. Rumianek posiada właściwości rozjaśniające włosy, pozwala nadać im również złoty odcień. Nie bez przyczyny szampony na bazie rumianku są polecane właśnie osobom posiadającym jasne włosy. Rozjaśnianie włosów w ten sposób wymaga nieco cierpliwości. Nie uzyskamy w ten sposób błyskawicznych rezultatów, jednak kiedy zastanawiamy się jak naturalnie rozjaśnić włosy ten sposób powinien okazać się dla nas satysfakcjonujący. Będziemy musiały zaopatrzyć się w rumianek. Sprawdzą się zioła w torebkach, które dostępne są w każdej aptece, a także w każdym niemal sklepie spożywczym. Następnie zalewamy kilka torebek rumianku wrzątkiem i zaparzamy. Kiedy napar nieco przestygnie, płuczemy nim uprzednio umyte włosy, a następnie suszymy. Taki zabieg należy powtarzać przez dłuższy czas kilka razy w tygodniu.

jak naturalnie rozjaśnić włosy

Jeżeli nie chcemy płukać włosów rumiankiem, możemy po prostu zaopatrzyć się w dobrej jakości szampon rumiankowy. Przy dłuższym stosowaniu nieco rozjaśni on nasze włosy. Obecnie w drogeriach znajdziemy również wiele kosmetyków przeznaczonych do jasnych włosów. Ich zadaniem jest podkreślenie jasnych refleksów, a także delikatne rozjaśnienie naszych włosów. Takie produkty oprócz koloru zapewnią naszym włosom także doskonałą pielęgnację. Pamiętajmy jednak, że sprawdzą się one jedynie w przypadku osób, które posiadają jasne włosy, i chcą je jedynie odrobinę rozjaśnić. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami włosów ciemnych naturalne sposoby nie zdadzą się na wiele. W naszym przypadku nie ma innego wyjścia niż rozjaśnianie w salonie fryzjerskim. W tym miejscu warto pamiętać, że rozjaśnianie włosów powinno odbywać się pod okiem specjalisty. Jest to zabieg ryzykowny, ponieważ jeżeli pozostawimy rozjaśniającą mieszankę na naszych włosach zbyt długo możemy je nawet stracić.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy, czyli blond bez farbowania

Nieco mniej naturalnym, jednak w dalszym ciągu bezpieczniejszym sposobem na rozjaśnienie naszych włosów niż farbowanie jest kąpiel rozjaśniająca. Żeby ją wykonać będziemy potrzebowały rozjaśniacza – tu może posłużyć nam zarówno produkt drogeryjny, jak i profesjonalny, a także szamponu do włosów. Cały zabieg będzie polegał na wymieszaniu niewielkiej ilości rozjaśniacza z szamponem do włosów, rozprowadzenie mieszanki na włosach i pozostawienie na bardzo krótki czas – od pięciu do dziesięciu minut. Efekt jest widoczny, jednak nasze włosy nie są tak zniszczone jak w przypadku tradycyjnego rozjaśniania.

Może Cię zainteresować

zamknij