×

Jak NATO powinno zareagować na ostrzał przy granicy z Polską? Generał odpowiada

Gdy kolejne kraje chcą dołączyć do NATO, Rosja znów pręży muskuły. W nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie wystrzelili rakiety w kierunku Lwowa. Jak NATO powinno zareagować na ostrzał rosyjski tuż przy granicy z Polską? Na to pytanie odpowiedział gen. prof. Stanisław Koziej.

Kolejny atak nieopodal polskiej granicy

Jak informowaliśmy dzisiaj rano, w nocy z poniedziałku na wtorek Rosjanie wystrzelili rakiety w kierunku Lwowa. Ostrzał miasta rozpoczął się około północy. Według pierwszych doniesień, w mieście słychać było co najmniej osiem eksplozji. Rosjanie zaatakowali m.in. obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie jaworowskim, czyli tuż przy granicy z Polską.

Był to kolejny taki atak w ostatnim czasie. W niedzielę Rosjanie wystrzelili cztery rakiety w obiekt wojskowej infrastruktury. Cel niedzielnego ataku rakietowego znajdował się 15 km od granicy z Polską.

Jak NATO powinno zareagować na ostrzał?

W programie „Newsroom” Wirtualnej Polski, o to, jak NATO powinno zareagować na ostrzał nieopodal polskiej granicy, odpowiedział były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. prof. Stanisław Koziej.

Rosjanie atakują rakietami dalekiego zasięgu o podwójnym przeznaczeniu. Rakiety, które wybuchają w okolicach Lwowa, 15 km od granicy Polski, to są rakiety, które mogą także przenosić broń nuklearną

– zaznaczył generał.

Dlatego moim zdaniem NATO powinno wprowadzić strefę obrony przeciwrakietowej przeciwko tego typu rakietom. Wszystkie rakiety, które mają charakter podwójnego przeznaczenia, które lecą w kierunku granicy NATO, powinny być zestrzeliwane

– wyjaśnił.

Koziej podkreśla, że ataki Rosjan to „ogromne wyzwanie dla NATO”.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij