Kategorie Inne

Wiemy kiedy spadnie pierwszy śnieg. Szykujcie się na zabójcze mrozy

Dni coraz krótsze i mniej upalne, a nocy coraz dłuższe i chłodniejsze. Choć koniec kalendarzowego lata dopiero przed nami, każdy z nas zdążył odczuć, że najcieplejszy okres roku mamy już za sobą, a jesień zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem wiele osób zastanawia się już, jak będzie wyglądała zima 2019/2020. Czy mamy się czego obawiać?

Jesień 2019

Jesień już tuż tuż… Jak podaje amerykański portal AccuWeather będzie ona wyjątkowo spokojna i ciepła. Podobno jeszcze w październiku mają trafić się dni, kiedy temperatura na zewnątrz sięgnie 20 stopni Celsjusza. Wszystko jednak do czasu. Pod koniec przyszłego miesiąca dadzą nam się bowiem we znaki ostre przymrozki, które będą zapowiedzią temperatur bliskich 5 stopni Celsjusza w listopadzie i nachodzącej zimy.

Jak będzie wyglądała zima 2019/2020
Pixabay

Jak będzie wyglądała zima 2019/2020?

Choć przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy się raczej do łagodnych zim, tym razem najmroźniejsza pora roku nie będzie dla nas taka łaskawa. Już w grudniu będzie sporo deszczu, a prawdopodobnie w drugim tygodniu miesiąca spadnie pierwszy śnieg. Ostre mrozy uderzą w centralną Europę z kolei początkiem następnego roku. Pod wpływem mroźnego powietrza znad Syberii od stycznia do lutego będzie także wschodnia Europa – tak twierdzi wspomniany wcześniej portal AccuWeather.

Jak będzie wyglądała zima 2019/2020
health.mil

Zdania na temat nachodzącej zimy są jednak podzielone…

Meteorolodzy z Silver Spring w stanie Maryland mają zupełnie inne prognozy. Ich zdaniem zima będzie ciepła, a przede wszystkim krótka. No cóż, taka prognoza chyba zdecydowanie bardziej by nam odpowiadała, prawda?

Pytanie tylko komu wierzyć? Macie jakieś swoje sprawdzone źródła co do długoterminowej prognozy pogody? A może czekacie na prognozę Krzysztofa Jackowskiego, który już niejednokrotnie spoglądał w przyszłość i dzielił się swoimi przepowiedniami?

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy