×

Wygląda jak zwykła suknia ślubna. Ale prawda, która się pod nią kryje, zaskakuje wielu

Jeżeli kiedykolwiek towarzyszyliście narzeczonym w przygotowaniach do ślubu, albo sami go braliście, wiecie, jakie to ważne.

Wybór sukni ślubnej

Jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musi podjąć przyszła Panna Młoda, to wybór tej idealnej sukni ślubnej. Propozycji na rynku modowym jest przeogromna ilość, co wcale nie ułatwia zadania. Szczególnie paniom, które tak naprawdę nie wiedzą do końca, jakiej kreacji szukają.

Uwagę mediów i całego świata przyciągnęła ta wyjątkowa suknia. Jest przepiękna, ale prawda o niej zaskakuje jeszcze bardziej…

Przygotowania do wesela

Kiedy kwestie dotyczące organizacji wesela zostały rozwiązane, suknia zakupiona a menu dopracowane, trzeba wybrać tort. Problemy, jakie pojawiają się przy jego wyborze są porównywalne do decyzji dotyczącej zakupu sukienki.

Pewna kobieta, postanowiła połączyć te dwa najważniejsze wybory w jedno pyszne rozwiązanie. Rozwiązanie, które wzbudziło wiele entuzjazmu wśród innych zainteresowanych.

Jadalna suknia

Ta piękna, rzeczywistych rozmiarów suknia ślubna, jest tak naprawdę tortem!

Emma Jayne jest utalentowaną kobietą, która stworzyła tę wyjątkową kreację. Zdjęcia jej tortowej sukni szybko rozeszły się po Internecie i zyskały sławę. Sama „kreacja” natomiast, stała się rozchwytywana.

Inspiracją była „Angela”

Inspiracją Jayne była skomplikowana suknia „Angela” projektu filipińskiego kreatora mody, Maka Tumanga.

Zachwycający tort mierzył ponad 180 cm wysokości. Był wystawiany na londyńskim Cake International, ku wielkiej radości fanów słodkiej mody, którzy mogli podziwiać tę niesamowitą kreację.

Kilogramy kremu i masy plastycznej

Zdolna Emma użyła ok. 60 kilogramów kremu do stworzenia sukienki i prawie 50 kg cukrowej masy plastycznej, aby zrobić kwiaty. Tort powstawał w jej domu. Wykonanie całego dzieła zajęło 10 dni.

Sześć osób musiało przenosić słodką suknię nad bramą ogrodową. Niesamowite, że odbyło się to bez jakichkolwiek uszkodzeń tortu.

Jedna suknia, dwa różne wykonania

Poproszono mnie o wybór projektanta sukni ślubnych i zrobienie ciasta na podstawie jednej z jego kreacji. Tort miał być jeden, ale w rzeczywistych wymiarach sukni. Wybrałam Maka Tumanga, ponieważ jego projekty zrobiły na mnie największe wrażenie. Są po prostu niesamowite – powiedziała Emma.

Projektant Tumang rzeczywiście pojawił się na targach i pozował do zdjęcia obok Emmy Jayne i jej wspaniałej sukni.

Poza setką kremowych kwiatów, jakie były na przepięknej kreacji, suknia była hojnie obsypana opalem i kryształkami Preciosa, co śmiało można nazwać wisienką na torcie!

Ciekawe czy ogromny, przepiękny tort smakuje tak samo dobrze, jak wygląda ?

Może Cię zainteresować

zamknij