×

To nie koniec problemów Michała Wiśniewskiego. Ze wszystkiego trudno będzie mu się pozbierać

46-letni letni dzisiaj Michał Wiśniewski miał wszystko. Talent, wspaniały zespół, pieniądze i żonę, a raczej żony, bo przypomnijmy, że gwiazdor kilkukrotnie rozwiódł się w swoim życiu. Brakowało mu jednak jednego, a mianowicie smykałki do interesów, która sprawiła, że znajduje się dzisiaj w miejscu, w jakim się znajduje. Długa lista nieudanych inwestycji w przypadku lidera grupy Ich Troje zakończyła się całkowitą porażką. Jakie interesy gwiazdora możemy na niej znaleźć? Więcej na ten temat poniżej.

Lista inwestycji Michała Wiśniewskiego

Listę inwestycji Michała Wiśniewskiego poznaliśmy dzięki śledztwu Faktu. Okazuje się, że znajdują się na niej prywatne samoloty, luksusowe samochody, warszawski klub Extravaganza, który przyniósł więcej zysków niż strat, apartamenty na egzotycznej wyspie Phuketczy czy otwarcie domu mody Xavier Fabienne. Piosenkarz reklamował, że w jego oryginalnych projektach występują największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a wśród nich Maryla Rodowicz czy Doda. Reklama nie przyciągnęła jednak potencjalnych klientów, a wszystko prawdopodobnie za sprawą mocno wygórowanych cen. Bluzki kosztowały w granicach 500-700 złotych, podczas gdy cena butów wahały się pomiędzy 1000 a 6000 zł.

imgur.com

Luksusowe mieszkania, na które gwiazdor zaciągnął kredyt

Do inwestycji Michała dwa luksusowe mieszkania w Warszawie, które nabył w 2002 roku na kilka miesięcy po ślubie z Mandaryną. Podobno miał być to prezent dla jego ukochanej. Jak się jednak później okazało, mimo bogactwa artysta nie kupił nieruchomości za gotówkę. I choć prawdopodobnie miał jej wtedy wiele, zapłacił za nie pieniędzmi z kredytu – podobno wziął wtedy pożyczkę w sumie na 325 tys. franków szwajcarskich. No cóż, kto bogatemu zabroni. W końcu było go na to stać.

imgur.com

Na tym jednak nie koniec…

Trzy lata po zaciągnięciu kredytu, artysta zaciągnął następny. Tym razem była to kwota w wysokości 2 mln 800 tys. zł. Po co Wiśniewskiemu były takie pieniądze? Jak dowiadujemy się ze źródła, artysta miał je przeznaczyć „na remont nieruchomości”.

imgur.com

Ogromna suma kredytów doprowadziła do tego, że Wiśniewski nie radził sobie z obciążeniami finansowymi

I choć wydawać by się mogło, że ogromy przychód, jaki generował Michał, wystarczy na spłatę zadłużeń, nie przewidział, że wystawny tryb życia, a przede wszystkim ograniczenie wpływów, może go przerosnąć. W konsekwencji lider zespołu Ich Troje zaczął zalegać ze spłatą kredytów w banku, a jakby tego było mało, przestał nawet płacić rachunki za ZUS, prąd i czynsz. Na nieprzyjemne konsekwencje nie musiał więc długo czekać. Wkrótce obydwa apartamenty, które niegdyś nabył, zostały zajęte przez komornika, po czym trafiły na licytację, gdzie w 2014 roku kupiły je osoby prywatne. Tym oto sposobem Michał stracił mieszkania i co więcej, nie dostał za nie ani grosza. W końcu sam sobie na to „zapracował”.

Środki uzyskane z licytacji zostały przekazane na poczet części jego zobowiązań– tłumaczy mecenas Anna Bufnal, która reprezentuje interesy gwiazdora

Wiedzieliście, że Michał Wiśniewski ma na swoim koncie tak nietrafione inwestycje?

Może Cię zainteresować

zamknij