×

Inwazja golasów w Małopolsce! Na kominie, w centrum miasta, pod autobusem…

Inwazja golasów w Małopolsce! Nagi mężczyzna został aresztowany w Libiążu po tym, jak, kompletnie pijany, wdrapał się na piętnastometrowy komin. Drugiego golasa funkcjonariusze zatrzymali, gdy przechadzał się główną ulicą Oświęcimia. Kolejny pan bez ubrania wpadł w Krakowie pod jadący autobus. Najwyraźniej przymusowa izolacja niektórym wybitnie nie służy…

Dziwne pomysły w izolacji

Minął miesiąc, odkąd premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski pozamykali Polaków w domach. Większość obywateli ma świadomość, że była to decyzja konieczna, jednak kilkutygodniowa izolacja społeczna zaczyna dawać się we znaki. Niektórym mniej, innym bardziej…

Jedną z konsekwencji zamknięcia Polaków w domach okazała się… zwiększona sprzedaż alkoholu. Okazuje się, że w izolacji pijemy znacznie więcej, chociaż Światowa Organizacja Zdrowia stanowczo odradza taki sposób radzenia sobie ze stresem. Picie alkoholu zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem, ponieważ znacznie obniża odporność organizmu (odwodniony i osłabiony jest podatniejszy na infekcje).

Poza tym, zdarza się, że pod wpływem alkoholu i stresu, wywołanego nietypową, nie do końca rozpoznaną sytuacją, przychodzą do głowy dziwne pomysły. Przekonała się o tym małopolska policja, przeżywająca właśnie… inwazję golasów.

Inwazja golasów w Małopolsce

Policjanci z powiatu chrzanowskiego otrzymali powiadomienie o nagim mężczyźnie, który wdrapał się na piętnastometrowy komin w Libiążu, a jego zamiary są trudne do odgadnięcia, „niewykluczone, że może spróbować skakać”.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, mężczyzna zdążył już zejść na dół, gdzie dołączył do kolegi i dużej ilości butelek po alkoholu. 28-letni golas poinformował policjantów, że owszem, wdrapał się na komin, ale nie zamierzał z niego skakać.

Jak informuje urażony rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń:

Zachowywał się wobec funkcjonariuszy arogancko, jednocześnie wyzywał ich wulgarnie.

Golas z kolegą spędzili noc w areszcie. Czekają ich jeszcze mandaty, które wystawi inspektor sanitarny, czyli wyjdzie drogo. Na wniosek policji powiatowy inspektor sanitarny może wydać decyzję o nałożeniu kary w wysokości od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego 29-latek usłyszał zarzut znieważenia policjanta.

Kolejne interwencje z udziałem naturystów

Tymczasem policja w Oświęcimiu otrzymała zawiadomienie od zgorszonych przechodniów o nagim mężczyźnie spacerującym główną ulicą miasta. Nie wiadomo, co go do tego skłoniło, ale być może uda się to ustalić lekarzom. 34-letni golas został bowiem przekazany w ręce ratowników medycznych.

Z kolei, jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie:

Na ul. Białoprądnickiej pod jadący autobus wbiegł nagi mężczyzna. Na miejsce wezwane służby. Mężczyzna jest przytomny. Ulica jest przejezdna.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.se.pl, www.rp.pl, cowkrakowie.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować