×

Internista zakażony koronawirusem! 12 lekarzy zostało objętych kwarantanną

Internista zakażony koronawirusem. Wrocławski szpital znów walczy z wirusem wśród personelu. Kwarantanną zostało objętych kilkunastu lekarzy.

Internista zakażony koronawirusem

W poniedziałek (11.05) rano Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Michał Nowakowski poinformował, że z uwagi na potwierdzone u lekarza zakażenie COVID-19, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej ograniczyło przyjęcia nowych pacjentów na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

Na oddziale przebywa aktualnie 20 pacjentów. Natomiast na kwarantannę skierowano 12 lekarzy.

Jak tłumaczył Nowakowski:

Zarówno u pracującego w szpitalu personelu medycznego, ani u pacjentów, nie potwierdzono dotychczas innych przypadków zakażeń. Poza ograniczeniem przyjęć na Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpital Chorób Płuc działa normalnie.

Poza ograniczeniem przyjęć na Oddział Chorób Wewnętrznych, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc działa normalnie.

Placówka po raz pierwszy zmagała się z wirusem wśród personelu pod koniec marca tego roku. Wówczas na oddziale pulmonologicznym stwierdzono kilkadziesiąt zakażeń wśród pacjentów i personelu.

Sytuacja w Polsce

Obecnie najwięcej zakażonych zanotowano na terenie województwa śląskiego. Jak podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski w tym momencie sytuacja w kraju jest stabilna, ale to nie oznacza, że należy odpuścić:

Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to byśmy zaczęli mieć już tendencję spadkową. (…) Musimy bardzo szybko i sprawnie działać na Śląsku, żeby ogniska te nie stały się źródłem zakażeń poziomych. Wtedy możemy spodziewać się, że ten wskaźnik R spadnie poniżej jedności i będziemy mogli powiedzieć, że epidemia powoli słabnie.

Z porannego raportu o koronawirusie wynika, że mamy w Polsce potwierdzonych 16 206 przypadków zakażenia, z czego zmarły 803 osoby.

Źródła: www.se.pl, www.radiowroclaw.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij