×

„By zaświadczyć o jedności naszych serc”. Wspaniała inicjatywa arcybiskupa na pogrzebie

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbył się w sobotę 19 stycznia w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. W ostatnim pożegnaniu prezydenta Gdańska uczestniczyło tysiące osób z całej Polski.

Wspaniała inicjatywa arcybiskupa

Miejscowi księża, którzy odprawiali mszę pogrzebową zdawali sobie sprawę z tego, że uroczystość ta, przyciągnie wielu żałobników. Również przedstawicieli wielu innych religii. To właśnie w ich kierunku arcybiskup Sławoj Leszek Głódź wykonał bardzo uprzejmy gest.

Podczas pogrzebu słychać było nie tylko katolickie modlitwy

Pozwolił wziąć czynny udział w mszy świętej osobom, które nie identyfikują się z wiarą katolicką, ale pragnęli pożegnać tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Intencje podczas modlitwy powszechnej odczytali duchowni obrządku wschodniego, duchowny muzułmański, przedstawiciel gminy żydowskiej. To była ich specjalna chwilą, aby pomodlić się za duszę Pawła Adamowicza.

Jesteśmy tu dziś w Bazylice Mariackiej, aby otoczyć modlitwą pożegnalną śp. Pawła Adamowicza. By oddać mu ostatnią posługę: braterstwa, szacunku i uznania oraz wyrazić naszą solidarność z rodziną rażoną gromem nieszczęścia. By zaświadczyć o jedności naszych serc w obliczu tragedii – mówił metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź

Śmierć prezydenta, to dzwon na trwogę

Jak zakomunikował arcybiskup, 13 stycznia doszło do porażającej zbrodni, która poruszyła miliony serc.

Śmierć Pawła Adamowicza jest wezwaniem do rachunku sumienia i zmiany stylu życia politycznego, wspólnotowego i medialnego. To apel o wyrugowanie z naszego języka pogardy, poniżania, deprecjonowania i obdzierania ze czci.

Nie bądźmy głusi na takie prośby…

Może Cię zainteresować

zamknij