×

Ile zarabiają uczestnicy „Sanatorium miłości”? Uczestniczka ujawnia…

W reality show TVP „Sanatorium miłości” 12 seniorów poszukuje partnerów na resztę życia. Czy, oprócz miłości, jest coś jeszcze, o co mogą wzbogacić się w programie? Jedna z uczestniczek rozwiewa wątpliwości…

Seniorzy szukają miłości

Kiedy rok temu telewizja publiczna rozpoczynała emisję reality show „Sanatorium miłości”, opinie były podzielone. Pierwsza edycja okazała się jednak hitem, przyciągając 3,5 milionów widzów i nokautując w soim paśmie wszystkie propozycje konkurencji. Wprawdzie nikomu spośród 12 seniorów nie udało się zbudować trwałego związku, a jedyny rokujący nie przetrwał próby czasu, oglądalność wszystko producentom wynagrodziła.

Decyzja o nakręceniu drugiego sezonu zapadła prawie bez namysłu. Pozyskanie uczestników nie stanowiło żadnej trudności, do tego stopnia, że widzowie zaczęli się zastanawiać, czy seniorzy nie są czasem przez producentów przekupywani.

Zarobki w „Sanatorium miłości”

Nie jest tajemnicą, że największą wygraną programu jest prowadząca, Marta Manowska. Po pierwszym sezonie dostała podwyżkę z 8 na 10 tysięcy złotych za odcinek. Seniorom producenci zapewniają komfortowe zakwaterowanie w sanatorium w Ustroniu, pełne wyżywienie, pakiet zabiegów, atrakcje towarzyskie i opiekę lekarską. Jeśli jednak chodzi o żywą gotówkę, to, jak zapewnia jedna z uczestniczek, Iwona z Radomska, jest to raczej skromna kwota.

Dostaliśmy niewielkie wynagrodzenie. W naszym regulaminie było zapisane, że będzie to symboliczne wynagrodzenie i faktycznie takie było. Dla mnie samo uczestnictwo było frajdą, a jeszcze jak zapłacili, to trzeba się cieszyć z tego powodu. To była naprawdę symboliczna kwota.

Mimo to, chętnych na przeżycie przygody życia nie brakuje. Trudno się dziwić, bo ostatecznie nie o pieniądze tu chodzi. Z informacji, do których dotarł Pomponik, wynika, że każdy z seniorów dostał na rękę 1550 złotych. Biorąc pod uwagę, że w Ustroniu spędzili miesiąc, wychodzi 50 złotych dziennie.

Do tego trzeba jednak doliczyć bezcenne wspomnienia, które pozostaną z nimi na całe życie.

Źródła: www.wirtualnemedia.pl, www.fakt.pl, www.se.pl

Może Cię zainteresować