×

Ile zarabiają pracownicy Primarku? Sklep nadal poszukuje chętnych do pracy

Ile zarabiają pracownicy Primarku? Już w ubiegłym roku rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania pracowników do pierwszego sklepu tej sieci w Polsce. Chociaż ostatecznie wielkie otwarcie wielokrotnie odkładano, 20 sierpnia pierwsi klienci szturmowali sklep w Galerii Młociny. Jednak pierwszy Primark w Polsce nadal poszukuje pracowników.

Huczne otwarcie

To było otwarcie jednego z najbardziej wyczekiwanych sklepów w Polsce. Irlandzki Primark, który posiada już 380 punktów w 12 krajach na świecie, po wielu komplikacjach pojawił się także nad Wisłą.

20 sierpnia o godz. 10 otwarto sklep w Galerii Młociny. Niestrudzeni klienci czekali w długich kolejkach, a niektóre wieszaki zostały opróżnione w mgnieniu oka. Jednak nie wszystkie, ponieważ – zdaniem niektórych – ceny części produktów okazały się sporym rozczarowaniem.

Ceny wcale nie takie niskie?

Ciężko powiedzieć, by Primark kojarzył się z wysokiej jakości ubraniami. Ale na korzyść sieci sklepów na pewno przemawia jedno: niskie ceny.

Jednak – jak się okazuje – nie w każdym ze sklepów sieci ceny są tak samo atrakcyjne.

W Berlinie czy Londynie zwykłą koszulkę można kupić za 1 euro albo funta. W polskim Primarku najtańszy t-shirt kosztuje… 17 złotych, czyli lekko licząc 4 razy więcej.

— czytamy w komentarzu jednej z klientek.

W Anglii kupowałam koszulki dla dziecka za 1-1,5 funta, czyli jakieś 7 złotych. Tu kosztują 11 złotych.

— dodaje druga.

Jednak wielu klientów podkreśla, że mimo to Primark oferuje sporo produktów w cenach niższych niż pozostałe sieciówki. Jedno jest pewne: chętnych do tego, aby przekonać się o ofercie Primarku, na razie nie brakuje.

Ile zarabiają pracownicy Primarku?

Już w 2019 r. firma prowadziła nabór – poszukiwano ponad 250 pracowników, w tym dyrektorów, sprzedawców, kierowników sali sprzedaży, pracowników magazynu czy biura rozliczeń gotówkowych. Teraz na szybie sklepu Primark ponownie pojawiło się ogłoszenie o pracę. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy?

Jak informuje portal warszawawpigulce.pl, średnie zarobki w branży odzieżowej w naszym kraju według raportu firmy Hays, to 3 tys. zł, a Primark nie odbiega od normy.

Za pełny etat sklep oferuje wynagrodzenie w wysokości 3200-3400 zł brutto, co oznacza 19-20 zł brutto za godzinę pracy.

Dodatkową zachętą dla pracowników ma być rabat pracowniczy, karta sportowa i prywatna opieka medyczna.

Radio Zet sprawdziło, jak plasują się zarobki pracowników polskiego Primarka w zestawieniu z zatrudnionymi w sklepach innych krajów Europy.

I tak, według portalu Glassdoor.com, asystent sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii może liczyć na około 7 funtów na godzinę, w Hiszpanii – 5 euro (ok. 21 zł), natomiast w Holandii 11 euro (ok. 47 zł). Sprzedawca we Francji zarabia 864 euro miesięcznie (ok, 3,7 tys, zł), a w Niemczech pomiędzy 1 a 2 tys. euro (od ok. 4,2 do ok. 8,5 tys. zł).

Fotografie: imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij