×

Myślisz, że dużo zarabiasz? To nic w porównaniu z zarobkami miliarderów

Ile zarabiają miliarderzy? Zapewne nie raz zadawaliście sobie to pytanie. Teraz za pomocą specjalnego kalkulatora można porównać swoje zarobki z czołowymi szefami amerykańskich firm.

Ile zarabiają miliarderzy?

Niektórzy z najbogatszych ludzi w USA zarabiają więcej w ciągu godziny niż inni w całym swoim życiu. Liderami wśród szefów amerykańskich firm, jeżeli chodzi o zarobki, są Jeff Bezos (Amazon), Mark Zuckerberg (Facebook) oraz Alice Walton (Walmart). To właśnie oni „zarabiają” ponad milion dolarów na godzinę.

Należy jednak pamiętać, że często nie jest to ich pensja, a wzrost wartości majątku, który zazwyczaj rośnie dzięki drożejącym akcjom danej spółki. Jeff Bezos pierwsze miejsce na liście najbogatszych zawdzięcza właśnie dzięki giełdowym wzrostom kursu Amazona.

Jeff Bezos jest założycielem i CEO Amazona. Wartość jego majątku w ciągu 60 minut zwiększa się o kwotę 4 474 885 dolarów. To około 157 razy więcej niż wynosi przeciętne roczne wynagrodzenie pracownika jego firmy (28 466 dolaró).

Porównaj swoje zarobki z miliarderami

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile czasu zajmuje czołowym szefom amerykańskich firm zarobienie waszej rocznej pensji? To pytanie postawili sobie programiści z SimpleTexting. Stworzyli więc kalkulator, który niewątpliwie wywoła zdziwienie, a może i oburzenie u niejednego pracownika korporacji.

Kalkulator pozwala wpisać kwotę, którą zarabiacie w przeciągu dwunastu miesięcy. Następnie przelicza ją na dolary amerykańskie. Porównanie naszej wypłaty zaczyna się od wybrania jednego z prezesów najpotężniejszych firm. Niezwykłe jest to, że strona zawiera informacje odnośnie tego, ile zarabiają oni w ciągu roku, miesiąca, a nawet minuty. Jeff Bezos nie może narzekać, albowiem w ciągu 60 sekund zarabia ponad 149 tys. dolarów (to ok. 554 tys. złotych).

A jak to wypada w porównaniu do amerykańskiej średniej? Tamtejsi obywatele w przedziale od 35 do 54 lat otrzymują średnio 59 tys. dolarów rocznie. Dużo? Niezbyt, albowiem Mark Zuckerberg zarabia taką kwotę w ciągu 15 minut. Na liście obok wspomnianej dwójki mamy także do wyboru Tima Cooka z Apple czy prezesa YouTube’a Susane Wojcicki.

Jak sądzicie? Lepiej sprawdzić, czy żyć w błogiej nieświadomości?

Źródła: noizz.pl, simpletexting.com, businessinsider.com.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij