×

Ile zarabia minister Szumowski? Nie ma nawet mieszkania…

Ile zarabia minister Szumowski? Sporo, ale z jego oświadczenia majątkowego wynika, że nie udało mu się uciułać na mieszkanie. Wygląda na to, że pomieszkuje kątem u żony…

Zamieszanie wokół oświadczenia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wielokrotnie wzywany był przez opozycję do złożenia oświadczenia majątkowego i korekty poprzedniego. Polityk PO Sławomir Nitras nabrał wątpliwości co do uczciwości ministra po tym, gdy należąca do jego brata spółka Onco Arendi Therapeutics otrzymała 22-milionową dotację od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, finansowanego z budżetu państwa.

Kilka tygodni później wybuchła afera z maseczkami niespełniającymi wymogów bezpieczeństwa, sprzedawanymi przez wieloletniego przyjaciela rodziny Szumowskich, z zawodu instruktora narciarskiego. Ministerstwo Zdrowia wydało na lipne maseczki 5 mln złotych, a w transakcji pośredniczył brat ministra.

Nitrasowi nie spodobało się, że Szumowski cały majątek przepisał na żonę, a teraz udaje, że nie ma grosza przy duszy. Kobietę nazwał „słupem” i wezwał Szumowskiego do złożenia oświadczenia majątkowego, co zresztą, według prawa, już dawno powinien był zrobić, a także namówić do tego żonę.

Ile zarabia minister Szumowski?

Szumowski odpowiedział, że tego drugiego to on osobiście się nie podejmuje, bo kobiety to zagadkowe i niezależne istoty, których nikt nie rozumie, ale swoje oświadczenie ostatecznie złożył. Kłopot w tym, że częściowo wybrakowane, a częściowo nieczytelne.

Z części, którą da się odszyfrować, wynika, że Szumowski zarobił w ubiegłym roku w resorcie zdrowia 180 788,21 zł. Posiada zaledwie 30,1 tys, złotych oszczędności i żadnego mieszkania. Jak można się domyślać, pomieszkuje kątem u żony, z którą ma rozdzielność finansową.

Minister zdrowia ma za to 3 działki o powierzchni 1.294 i 1.292 mkw. oraz 0,12 ha. Nie wpisał ich wartości, chociaż miał taki obowiązek. W zeszłorocznym oświadczeniu podał te dane, ale w taki sposób, by nie można ich było odczytać. W skład majątku ministra zdrowia wchodzi także 12-letnia Toyota Yaris, Land Cruiser z 2005 r., zabytkowy Mercedes z 1959, zegarek Omega i pióra śp. pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Oprócz tego Szumowski spłaca kredyt we frankach szwajcarskich, ale jakiej wysokości, nie wiadomo, bo wpisał ją nieczytelnie.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.popularne.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować