×

Ile Olga Tokarczuk otrzyma za Literacką Nagrodę Nobla? Kwota powala na kolana

Dziś nie moglibyśmy być bardziej dumni! Olga Tokarczuk dostała Literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Obok niej wyróżnienie otrzymał austriacki pisarz Peter Handke. Czyżby w wyjątkowych okolicznościach przyznano ex aequo dwie nagrody? Powód jest zupełnie inny. Przez zeszłoroczny skandal na tle seksualnym w Akademii Szwedzkiej w tym roku przyznano dwie nagrody za dwa lata. Z opóźnieniem w końcu udało im się przekazać nowinę, która dziś napawa nasze serca ogromną dumą. To nie tylko prestiż, ale także duże pieniądze. Ile Olga Tokarczuk otrzyma za Literacką Nagrodę Nobla? Suma robi kolosalne wrażenie!

Nagroda za powieść „Bieguni”

Wyjątkowe wyróżnienie. Druga w historii Polski kobieta, która otrzymała nagrodę, cały czas nie może uwierzyć w to, co się wydarzyło. Dziennikarz, Michał Nogaś, skontaktował się z Noblistką i poprosił o kilka słów na temat tego, co właśnie ją spotkało.

Rozmawiałem przed chwilą z NOBLISTKĄ. Jest w Niemczech, ma tam trasę promocyjną. Jest wzruszona, nie wierzy w to, co się wydarzyło. Prosiła, aby wszystkich serdecznie pozdrowić

Ile Olga Tokarczuk otrzyma za Literacką Nagrodę Nobla

Jedna z ośmiu

Kim są polscy laureaci Nagrody Nobla i za co otrzymali Nobla? To Maria Skłodowska-Curie (fizyka, chemia), Henryk Sienkiewicz (literatura), Władysław Reymont (literatura), Czesław Miłosz (literatura), Lech Wałęsa (pokojowa), Józef Rotblat (pokojowa), Wisława Szymborska (literatura) oraz Olga Tokarczuk (literatura).

Nagroda Nobla

Od samego początku była faworytką!

57-latka od lat poświęca się pisaniu, mimo że z wykształcenia jest psychologiem. Gdy w 1993 roku wydała swoją pierwszą książkę, ludzie mogli poznać jej talent, a ona w końcu znalazła swoją życiową drogę. Dziś, po 26 latach, odbiera jedną z najważniejszych nagród. Jak uargumentowała swój wybór Akademia?

Otrzymała nagrodę za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic, jako formę życia

Ile Olga Tokarczuk otrzyma za Literacką Nagrodę Nobla

Nie tylko sam prestiż. Ile Olga Tokarczuk otrzyma za Literacką Nagrodę Nobla?

Kwota zwala z nóg i sprawia, że błędnik szaleje! Polka otrzymała 9 milionów koron szwedzkich, co w przeliczeniu daje około 3,5 miliona złotych. Poza tym pisarka dostała również dyplom, a także złoty medal wykonany z 18-karatowego złota.

duma

Gratulacje z całego świata

Fakt, że kolejna Polka została wyróżniona na arenie międzynarodowej, powoduje, że jesteśmy niebywale dumni. Przyznacie sami, że uśmiech nie schodził Wam z twarzy, gdy się o tym dowiedzieliście.

Którą książkę Olgi Tokarczuk czytaliście? Dajcie koniecznie znać!

Może Cię zainteresować

zamknij