×

Ikea wycofuje kolejny produkt! Zwróć go natychmiast do sklepu, bo może Ci zagrażać

Ikea apeluje o zwrot zakupionych w ich sklepie produktów. Mogą bowiem zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje. Zapewniają zwrot pieniędzy.

Ikea wycofuje kubek podróżny

Sklep zachęca do zwrotu podróżnego kubka TROLIGTVIS i obiecuje pełny zwrot pieniędzy. Jak informuje w swoim komunikacie prasowym:

Najnowsze wyniki badań wskazują, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających dopuszczalne wartości graniczne. Dlatego IKEA zachęca Klientów, którzy posiadają ten kubek, do zwrócenia go w dowolnym sklepie stacjonarnym IKEA i otrzymania pełnego zwrotu pieniędzy.

Ikea wycofuje kubek
Ikea

Problem nie dotyczy wszystkich kubków

Ikea informuje, że nie wykryto problemu we wszystkich kubkach tej serii. Jedynie tych z oznaczeniem „Made in India”. Oznaczenie miejsca produkcji znajdziemy na spodzie produktu. Jak podał sklep:

Niedawno otrzymaliśmy wyniki badań wykazujące, że kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity. Wiele lat temu IKEA podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego na czas dochodzenia oraz testów, które mają na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu. Dochodzenie wykazało, że problem może dotyczyć kubków oznaczonych „Made in India”. IKEA wycofuje teraz kubki, pomimo niewielkiego ryzyka natychmiastowego wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych.

Ikea wycofuje kubek
Ikea

Ikea zapłaciła wysokie odszkodowanie

Kubki nie są pierwszym produktem jaki ze swojej oferty wycofała Ikea. Firma jest na świeczniku, ponieważ niedawno zapadł wyrok, w którym nakazano Ikei zapłatę odszkodowania w wysokości  46 milionów dolarów (czyli ponad 174 mln zł). 

Pieniądze mają zostać wypłacone rodzicom małego Józka, którego zabiła komoda Malm. Ikea od tego czasu jest bardziej ostrożna przy produkcji i testowaniu swoich produktów.

Jeśli jesteście w posiadaniu tego produktu, lepiej zwrócić go do Ikei

Źródła: www.ikea.com, www.bankier.pl
Fotografie: Ikea

Może Cię zainteresować

zamknij