×

IKEA wycofuje hot-dogi ze swojej oferty? To z troski o bezpieczeństwo klientów

IKEA wycofuje hot-dogi? Fani kultowej przekąski są załamani. Na szczęście zniknięcie z oferty jest tymczasowe. Wszystkiemu winny koronawirus.

IKEA wycofuje hot-dogi?

Hot-dogi w restauracjach mieszczących się w salonach IKEA zyskały status kultowych, chociaż trudno powiedzieć, czy z powodu ich powalającego smaku czy też ceny. Hot-dogi w IKEA przez lata uchodziły za najtańsze w Polsce. Niestety, to już przeszłość…

Pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się, gdy IKEA wycofała się ze sprzedaży hot-dogów podczas pandemii koronawirusa. Inne dania, w tym flagowe klopsiki, mimo zamknięcia restauracji, są dostępne na wynos, a uwielbiane przez Polaków hot-dogi nie.

IKEA tłumaczy, dlaczego

Na szczęście dziennikarzom Rzeczpospolitej udało się wyjaśnić tę intrygującą zagadkę. W odpowiedzi na pytanie gazety, szwedzkie służby prasowe sieci IKEA przedstawiły oficjalne stanowisko w sprawie hot-dogów:

Czasowy brak dostępności hot-dogów jest powiązany z obecnymi obostrzeniami pandemicznymi dotyczącymi gastronomii. Obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów o zakazie konsumpcji na miejscu i w terenach dostępnych publicznie (wraz z obowiązkiem zachowania dystansu i zasłaniania ust i nosa). Obecnie w sklepowych bistro są sprzedawane dania restauracyjne na wynos, lecz nie do konsumpcji na miejscu. Hot-dogi IKEA będą ponownie szeroko dostępne po zniesieniu obostrzeń i powrocie do warunków sprzyjających wzajemnym kontaktom.

Niestety, na tym koniec dobrych wieści. Jak się okazuje, przestój wymuszony pandemią IKEA wykorzystała między innymi na przemyślenie cen swoich towarów. Najmocniej odczują to właśnie amatorzy hot-dogów. Ich cena po ponownym udostępnieniu będzie wynosiła już aż 2 złote za sztukę.

Źródła: next.gazeta.pl, finanse.wp.pl, next.gazeta.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij