×

Takiego mrozu w tym roku nie było. Dzisiaj w nocy rekordowo niskie temperatury!

Idzie mróz, przed którym ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Temperatura może spaść nawet do -25 stopni Celsjusza.

Zima w Polsce

Fakt, że do Polski przyszła prawdziwa zima, ciężko przeoczyć. Mimo ostrzeżeń o syberyjskim wyżu, pieszczotliwie zwanym „bestią ze Wschodu”, niektórzy ciągle są zaskoczeni, że zimą może być w Polsce zimno, a nawet śnieżnie. Do grona zdziwionych należy na przykład Edyta Górniak, którą śnieg zasypał na Podhalu.

Dla osób, które nie przepadają za zimą, synoptycy nie mają dobrych wieści. Mróz jeszcze się przez jakiś czas utrzyma. Mało tego, temperatury jeszcze spadną.

Jak ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w nocy może chwycić mróz nawet do -25 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed intensywnymi opadami śniegu, także zawieją i zamiecią.

 

Idzie mróz

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje w specjalnym komunikacie o szczególną ostrożność:

Uważajcie na siebie i zwracajcie uwagę na innych

W ten weekend Polska znajduje się pod wpływem śnieżnego frontu szkwałowego, który przykrył większość kraju warstwą śniegu. Opadom śniegu towarzyszy silny wiatr w kierunków północnego i zachodniego, który w duecie ze śniegiem może stwarzać zagrożenie.

Szczególnie mocne porywy wiatru, sięgające od 45 do 55 kilometrów na godzinę, a w porywach nawet do 80 km/h spodziewane są na wybrzeżu. Dla tego regionu IMGW wydał ostrzeżenie 2 stopnia. To oznacza, że na obszarze nim objętym spodziewane jest wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia.

 

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij