×

Naukowcy zbadali jak wygląda twarz idealnej kobiety. Niektóre odpowiedzi mogą cie zaskoczyć

Nie każdy chce się do tego przyznać, ale mężczyźni są wzrokowcami i dokładnie wiedzą co im się podoba, chociaż z biegiem czasu kanony piękna ulegają zmianie. Naukowcy z Wielkiej Brytanii postanowili zbadać, jak wygląda idealna twarz według współczesnych mężczyzn.

Współczesny kanon piękna

Jak podaje brytyjski „Daily Mail”, naukowcy z University of Stiling, postanowili zbadać, jakiej twarzy nie oprze się żaden mężczyzna.

Okazuje się, że jeśli kobieta ma niewielką szczękę i pełniejsze policzki, wydaje się atrakcyjniejsza i zdrowsza. Według teorii naukowcach, dzieje się tak, ponieważ takie cechy łączą się z wyższym poziomem kobiecego hormonu – estrogenu. Ten z kolei sprawia, że panowie widzą w takich kobietach potencjalne matki swoich dzieci.

Idealna twarz

Oczywiście naukowcy nie poprzestali na wskazaniu tylko tych dwóch kobiecych cech. Podali jeszcze kilka szczegółów, które pociągają mężczyzn:

Pełne usta

Według mężczyzn, kształtne usta są bardziej seksowne i pociągające. Co ciekawe, niektóry tłumaczyli też, że taki kształt ust sprawia, że dziewczyna wydaje się sympatyczniejsza.

Duże oczy

Co do oczu, panowie wypowiedzieli się podobnie jak w przypadku ust. Większe oczy są bardziej pociągające, oczywiście najlepiej, jeśli kobieta ma także długie i gęste rzęsy.

Mały nos

Małe nosy przyciągają bardziej, chociaż badani mężczyźni zaznaczyli, że jeśli duży nos pasuje do urody dziewczyny, to wówczas w niczym im nie przeszkadza.

Piegi

Ten punkt może zdziwić wiele osób. W czasie badań, okazało się, że dla większość panów uważa piegi za niezwykle uroczą i pociągającą cechę. Warto przy tym zaznaczyć, że ich obecność panowie uznali za ciekawy, dodatkowy atut, a nie za konieczny warunek, żeby umówić się z dziewczyną.

Idealna twarz jest świeża i symetryczna

W swoich odpowiedziach, mężczyźni często wymieniali także symetrię. Trzeba przy tym wspomnieć, że nie warto popadać w paranoję, ponieważ nikt nie ma idealnie symetrycznej twarzy. Co więcej, okazuje się, że gdy nie ma żadnych różnic między lewą a prawą stroną twarzy, również nie wydajemy się atrakcyjni.

Z kolei świeżość jest rozumiana przez mężczyzn, jako zdrowie, młodzieńczość i płodność. To oznacza, że panowie podświadomie szukają kobiety z twarzą nie zniszczoną nałogami i pryszczami, która mogłaby urodzić zdrowe dziecko.

Jesteście zaskoczeni wynikami badań?

Może Cię zainteresować

zamknij