×

Ida Nowakowska o ateistach, którzy obchodzą Boże Narodzenie. „To nie ma sensu”

Ida Nowakowska o ateistach, którzy świętują Boże Narodzenie: tancerka przyznaje, że dla niej świętowanie Bożego Narodzenia bez wymiaru duchowego nie ma większego sensu. Zachęciła osoby, które właśnie tak postępują, by lepiej zapoznały się z historią Bożego Narodzenia.

Ida Nowakowska o ateistach

Ida Nowakowska tancerka i prezenterka, która otwarcie wypowiada się na temat wiary. Jednym się to podoba, innym niekoniecznie, co doskonale pokazuje polaryzację społeczeństwa w tym zakresie. W wielu polskich domach pewnie toczą się dyskusje podobne do tej, którą wywołała Ida. Bo gdy niewierzący świętuje Boże Narodzenie, dochodzi do pewnego paradoksu. Co wobec tego celebruje? Czy świętowanie powinno się sprowadzać do prezentów i suto zastawionego stołu? A z drugiej strony – czy fakt, że ktoś nie wierzy w Boga, powinien wykluczać go ze świętowania w gronie rodzinnym lub prowadzić do kłótni przy wigilijnym stole?

Zdaniem Idy Nowakowskiej obchodzenie świąt bez wymiaru duchowego jest zwyczajnie bez sensu. Gwiazda jest głęboko wierząca i nie boi się o tym mówić. Tym razem jej wypowiedź dla „Super Expressu” wywołała spore zamieszanie. Ida użyła mocnych słów.

Dla mnie te święta bez tej najważniejszej części, czyli wiary, i celebracji przyjścia na świat Jezusa Chrystusa nie miałyby sensu, bo byłyby to zwykle spotkania rodzinne, a takie możemy mieć zawsze

– podkreśliła.

Taka wypowiedź z pewnością nie spodobałaby się wielu celebrytom, którzy przyznają, że świętują Boże Narodzenie, chociaż są ateistami. Do tego grona należy m.in. Maja Bohosiewicz. Ida Nowakowska ma do takich osób szczególny apel.

„Zachęcam, aby poznali historię Bożego Narodzenia”

W rozmowie z „Super Expressem” celebrytka zaapelowała, by niewierzący postarali się zgłębić swoją wiedzę i inaczej obchodzić święta.

Wszystkich zachęcam, żeby poznali historię Bożego Narodzenia i się w nią wciągnęli. Myślę, że wtedy zupełnie inaczej będą przeżywać te święta. Zachęcam do tego naprawdę, bo to jest coś przepięknego

– stwierdziła.

Dla Idy Nowakowskiej i jej ukochanego męża, Jacka Herdnona będą to pierwsze wspólne święta z ich synkiem Maksymilianem. Tancerka zdradziła, że wybrała imię dla synka po wizycie w Niepokalanowie, w klasztorze św. Maksymiliana Kolbego. Przyznała też, że chrzest chłopca był dla niej niezwykle ważnym wydarzeniem.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij