in

Siostry Godlewskie nagrały swoją wersję hymnu Polski. Podobno na prośbę prezydenta

Siostry Godlewskie powracają z nowym nagraniem. Tym razem z okazji odzyskania niepodległości. Wydaje nam się, że tym razem również nie obejdzie się to bez echa…

Na oficjalnym koncie w serwisie Youtube, siostry Godlewskie opublikowały nowy filmik, w którym odśpiewują Hymn Polski. W opisie znajdującym się pod nagraniem zaznaczyły, że zrobiły to na prośbę prezydenta.

Panie Prezydencie, na Pana prośbę śpiewamy Hymn Polski na 100-lecie Odzyskania Niepodległości! Niepodległa do hymnu!

Pod nagraniem nie zabrakło ostrych słów krytyki. Jak widać, internautom nie bardzo spodobała się wersja Hymnu Polski, zaprezentowana przez siostry Godlewskie.

Dąbrowski z Wybickim się w grobie przewracają…

Błagam was, wiem że robicie to dla fanu itd i że macie wywaloje w hejt, ale nie krzywdzcie chociaż tej pieśni… To jest stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodleglosci a Wy… Szkoda słów, ogarnijcie się

Chciałam tylko zaznaczyć, że ta wersja to oryginalna pieśń napisana przez Wybickiego, a nie wymysł sióstr Godlewskich. Wersja, którą znamy dzisiaj powstała później. Komentarze o rzekomej podróbce czy zmianie hymnu przez Godlewskie świadczą o braku znajomości historii, aczkolwiek osobiście zgadzam się z tym, że to wykonanie przynosi wstyd i hańbę Polakom. Hymn to nie zabawa. Począwszy od intro rodem z filmu porno, poprzez strój, skończywszy na ogólnie negatywnym i niesmacznym wrażeniu uważam, że ten wykon powinien jak najszybciej zniknąć z internetu. Rozumiem, że siostry mają swój indywidualny styl i chcą być tym kim chcą, dlatego też nie powinny zabierać się zaśpiewanie uroczystych pieśni. Żałosne, straszne, okropne, mega nieprofesjonalne. Nie, nie, nie!

Zobaczcie i posłuchajcie tego sami:

https://www.youtube.com/watch?v=yesJhbwyzsg

Źródło: youtube.com | Fotografie: youtube.com