×

Hotelowe łóżka skrywają „brudne tajemnice”. Tajne dochodzenie pokazuje niewiarygodną prawdę

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak często i czy faktycznie pościel w łóżkach hotelowych jest zmieniana po pobycie gości? Wciąż możemy spotkać ludzi, którzy wożą ze sobą własne ręczniki i pościel, choć wiedzą, że najbliższą noc (noce) spędza w hotelu. Po obejrzeniu tego nagrania stwierdzicie, że ich zachowanie jest całkowicie uzasadnione!

Program Inside Edition postanowił przeprowadzić własne, tajne dochodzenie na temat czystości i higieny łóżek w dziewięciu różnych hotelach. Czy możesz mieć pewność, że Twoja pościel będzie czysta? Nigdy w życiu!

Aby to sprawdzić, wykorzystywali zmywalny spray, który jest widoczny jedynie przy użyciu światła UV.

Do tego celu używali również przygotowanego wcześniej, specjalnego szablonu z napisem „Ja tu spałem”. Dzięki temu połączeniu, w niewidoczny gołym okiem sposób oznaczali używaną pościel.

hotelowe-lozka

Następnego dnia, dokonywali rezerwacji dokładnie tego samego pokoju. Recepcjonista często radośnie twierdził, że pokój wygląda jak nowy i śmiało można się wprowadzać. Czy, aby na pewno? Światło UV często ujawniało coś zupełnie innego! Na pościeli pod wpływem ultrafioletu było widać napis, który został stworzony dzień wcześniej przy użyciu specjalnego sprayu i szablonu. Pościel wcale nie była zmieniana!

Przypadek? Nie wydaje nam się. Takie samo badanie zostało przeprowadzone w kilku innych sieciach hotelowych.

Niestety, skutek był często identyczny. Szablon wyraźnie pokazywał, że pościele nie były zmieniane.

hotelowe-lozka-1

Gdy proszono pokojówkę w towarzystwie kierownika o wytłumaczenie całej sytuacji, odpowiedzi były bardzo podobne. Według sprzątaczek pokój był czysty. Nie miały jednak wytłumaczenia dla nie zmienionej pościeli. Kończyło się na przeprosinach za ten niemiły incydent.

hotelowe-lozka-2

Dochodzenie było prowadzone w Nowym Jorku. Trzy z dziewięciu sprawdzanych hoteli nie przeszły pozytywnie tajnego dochodzenia na temat czystości łóżek.

Czy to regularna praktyka tych miejsc? Nawet nie chcemy próbować sobie wyobrażać, co oprócz sprayu mogło znajdować się w pościeli…

Polecane

Może Cię zainteresować