×

Horror w wesołym miasteczku. Wybuch pożar, w którym zginęło 13 osób

Horror w wesołym miasteczku pochłonął 13 ofiar. Spłonęły żywcem w pożarze, którego przyczyny są nadal nieznane. 15 osób z poparzeniami trafiło do szpitali.

Tragiczny początek święta

W czwartek w Chinach rozpoczęło się ośmiodniowe święto narodowe. Wydawało się, że 8 wolnych dni zachęci miliony obywateli do podróżowania po kraju, który po pandemii koronawirusa bardzo potrzebuje ożywienia gospodarki. Niestety, zamiast wspólnego radowania się, Chińczycy są pogrążeni w smutku. Tegoroczne wakacje rozpoczęły się tragicznie.

W parku rozrywki Taitaishan w prowincji Shanxi pierwszego dnia święta wybuchł pożar. Stało się to w czasie, gdy w parku znajdowały się tłumy zwiedzających muzea, korzystających z kolejek i innych atrakcji.

Horror w wesołym miasteczku

Pożar prawdopodobnie wybuchł w okolicy wystawy z wykonaną z lodu latarnią i rzeźbami ze śniegu, bo to właśnie ona ucierpiały najmocniej.

W płomieniach zginęło 13 osób. Władze nie ujawniły, w jakim były wieku, jednak wiadomo, że park rozrywki w mieście Taiyuan odwiedza wiele rodzin z dziećmi. Kolejne 15 ofiar z poparzeniami zostało odwiezione do szpitali.

Jak podaje agencja informacyjna Xinhua, ich stan jest stabilny. Dramatyczne nagrania z tych tragicznych wydarzeń pojawiły się w Internecie. Ministerstwo ds. Zarządzania Kryzysowego podało, że Komitet ds. Bezpieczeństwa Pracy Rady Państwa, organizacji na poziomie krajowym, będzie nadzorował dochodzenie w sprawie pożaru.

Źródła: www.tvp.info, indianexpress.com, www.mirror.co.uk
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij