×

Horror w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego. 40-latek wtargnął z nożem i rozpoczął rzeź

Horror w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego. W poniedziałek w szkole podstawowej w jednej z wiosek w prowincji Hubei na północy Chin, dzieci, jak w wielu innych szkołach na całym świecie, świętowały uroczystą inaugurację roku szkolnego. Początkowo nic nie zwiastowało koszmaru, który rozegrał się tuż przed południem. To właśnie wtedy do placówki wtargnął uzbrojony w nóż 40-letni mężczyzna, po czym rozpoczął rzeź. Są ofiary śmiertelne.

Horror w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego
chinafolio.com

Horror w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego

40-latek nie miał najmniejszej litości dla bezbronnych dzieci. Rzucił się na te, które stały najbliżej niego, i kolejno je mordował. Zanim został powstrzymany i trafił w ręce policji, w brutalny sposób zabił ośmioro z uczniów szkoły podstawowej. Dwójka pozostałych, które zostały ranione przez szaleńca, trafiła do szpitala. Pozostałe dzieci będące świadkami ataku, trafiły pod opiekę psychologa.

Władze ustalają szczegóły sprawy. Na chwilę obecną wciąż nie wiadomo, jaki był motyw ataku na bezbronne dzieci.

Horror  w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego
Maxipixel

Niepierwszy taki przypadek

Podobne zdarzenie miało miejsce w październiku ubiegłego roku. Do przedszkola mieszczącego się w prowincji Syczuan w Chinach wtargnęła wtedy uzbrojona w nóż kobieta. Zanim została zatrzymana, raniła 14 dzieci. Wszystkie zostały przetransportowane do okolicznych szpitali. Tego samego roku w kwietniu inny szaleniec nieopodal gimnazjum zabił dziewięciu tamtejszych uczniów, którzy skończyli już lekcje i wracali do swoich domów.

Do tragicznej śmierci jednego z uczniów w dniu inauguracji roku szkolnego doszło przedwczoraj również w Polsce. Wracający ze szkoły 18-latek zginął w wyniku tragicznego wypadku samochodowego.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij