×

Kolejny wstrząsający film z podwozia samolotu. Nagrali go tuż przed śmiercią?

Horror na lotnisku w Kabulu. Kilka dni temu pisaliśmy o przerażających scenach, które miały miejsce w czasie próby ucieczki samolotem z Afganistanu. Kilka osób straciło życie. Teraz do sieci dostał się filmik z podwozia maszyny, który ktoś nakręcił tuż przed śmiercią.

Ludzie wypadali z podwozia startującego samolotu

Nikogo nie dziwi, że w obecnej sytuacji panika ogarnęła ludność Afganistanu. Już dzień po tym, jak Talibowie zajęli Kabul i ogłosili koniec „20-letniego zachodniego eksperymentu” mającego na celu przebudowę tego kraju, ludzie podejmowali próby ucieczki. Jedna z nich była nadzwyczaj głośna. Do sieci wyciekło nagranie z lotniska w Kabulu. Widać na nim ludzi wypadających z podwozia samolotu C-17 USAF, już kilka sekund po starcie.

Nagranie dosłownie mroziło krew w żyłach. My możemy sobie jedynie wyobrażać, co muszą przeżywać teraz ci ludzie…

Serwis Asvaka News Agency, aby wyjaśnić, co dokładnie, się tam wydarzyło, podał, że okoliczni mieszkańcy twierdzą, iż trzech młodych mężczyzn uczepiło się podwozia samolotu. Niestety, nie udało im się długo utrzymać. Chwilę po starcie, wypadli oni z podwozia wprost na domy mieszkalne. Ludzie w akcie desperacji robią wszystko, aby znaleźć się w bezpieczniejszym miejscu. Niestety, nie są świadomi, że człowiek nie ma najmniejszych szans na przeżycie, lecąc na zewnątrz maszyny. Zwłaszcza na trasie Afganistan — USA.

Horror na lotnisku w Kabulu

Teraz do sieci wyciekł kolejny film. Jego opis sugeruje, że został on najprawdopodobniej zarejestrowany przez osoby, które chwile później straciły życie, wypadając z podwozia samolotu.

To jeszcze nie wszystko. Na innym filmie widać, jak okoliczni mieszkańcy zbierają ciała mężczyzn, którzy wypadli z maszyny. Z kolei jedna z osób została znaleziona martwa w otworze kołowym samolotu, który wystartował z Kabulu. Tego szokującego odkrycia dokonano już po tym, jak maszyna wylądowała w innym kraju. Informację tę podał Washington Post. Dziennikarze mieli otrzymać ją od świadka, jednak pod warunkiem zachowania pełnej anonimowości.

Przypomnijmy tylko, że talibowie przejęli w niedzielę władzę w Afganistanie po 20 latach wojny i wycofywaniu się wojsk amerykańskich. Osoby, które współpracowały z siłami misji stabilizacyjnej oraz kobiety, są przepełnione strachem. Nikt nie wie, co teraz się stanie i kiedy…

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij