×

Rodzice domagają się uwolnienia syna, który zabił ich córkę. „Chciał dobrze dla rodziny”

Qandeel Baloch jeszcze trzy lata temu była gwiazdą Instagrama. Codziennie niemalże milion osób śledziło jej wpisy, zdjęcia i reagowały na każde jej słowo. Można śmiało powiedzieć, że była uwielbiana przez fanów. Jej cudowne życie skończyło się w tragiczny sposób. Młoda kobieta została zamordowana przez swoich braci w imię „honorowego zabójstwa”… Najbliższym kobiety nie podobało się to, że swoim zachowaniem plami dobre imię rodziny. Ich zdaniem to było jedyne wyjście.

Qandeel Baloch była nie tylko aktorką, ale także modelką i piosenkarką. Często występowała w mediach, była bardzo zdolna

Była także jurorką w „Idolu”, ludzie ją po prostu kochali. Przez wielu była nawet nazwaną pakistańską Kim Kardashian. Powoli stawała się ikoną. Niestety najbliżsi nie mieli wobec niej tyle sympatii, co zupełnie obcy ludzie.

Znana była także z tego, że nie bała mówić się o tym, co jej zdaniem złego jest w jej kraju. Bardzo chciała, aby kobiety, miały więcej swobody

Wielokrotnie także wypowiadała się publicznie i smuciła, że jej naród jest źle odbierany w świecie. Życzyła sobie i wszystkim rodakom, aby kiedyś to postrzeganie ich się zmieniło. Miała wielkie plany i marzenia, a wszystko to odebrał jej najbliższy brat.

Rodzina najpierw upominała ją w domowym zaciszu. Gdy to nie pomagało, strofowali ją publicznie, aż w końcu zaczęły pojawiać się groźby śmierci

Bracia uważali, że Qandeel plami dobre imię ich rodziny. Postanowili ją zamordować. 15 lipca 2016 roku dopuścili się „honorowego zabójstwa”. Młoda kobieta najpierw otrzymała od jednego z braci środki nasenne, a gdy już usnęła, inny brat ją udusił. Gdy został zatrzymany, wyznał, że szczyci się tym, co zrobił i nie zmieniłby tego.

Tuż po śmierci modelki jej ojciec domagał się kary śmierci dla syna. Dziś jednak jego stanowisko zmieniło się. Dziś rodzice zamordowanej i mordercy walczą o uwolnienie syna i oczyszczenie go z zarzutów.

Publicznie mówią, że mu wybaczyli i wierzą, że miał wówczas dobre zamiary, ponieważ walczył o dobre imię rodziny (!)

To nie jest pierwszy raz, gdy domagali się ułaskawienia dla syna. Opinia publiczna jest zbulwersowana tym faktem. Niestety nie jest to odosobniony przypadkiem. Tylko w samym 2015 roku podobnego „honorowego zabójstwa” dokonano na 1100 kobietach, które zginęły z rąk krewnych.

Może Cię zainteresować

zamknij