×

Szymon Hołownia zostanie prezydentem Polski? Ponoć szykuje się do wyborów od sierpnia

Niezwykle interesujące informacje pojawiły się w przestrzeni publicznej. Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich. Według informatora przygotowuje się do nich od sierpnia.

Czy Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich?

Według „Polityka Insight” dziennikarz, publicysta i prezenter Szymon Hołownia wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenckich. Podobno przygotowania do kampanii rozpoczęły się w sierpniu i są już na zaawansowanym etapie. Nad kandydaturą Hołowni pracują dwa sztaby i wolontariusze w kilkunastu ośrodkach w Polsce. Zajmują się programem, wartościami i strategią. Oficjalnego ogłoszenia decyzji można spodziewać się rzekomo w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Hołownia to kandydat niezależny i obywatelski

Jego kampania ma się opierać m.in. na hasłach ekologicznych. Samą kandydaturę Hołownii początkowo planowano ogłosić w późniejszym terminie, ale przyspieszono to ze względu na deklarację Donalda Tuska o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich. 

Jak czytamy w „Polityce Insight”:

Hołownia ma być kandydatem niezależnym i obywatelskim. Jednak osoby z nim współpracujące nie wykluczają negocjacji z partiami w sprawie ewentualnego poparcia dla jego kandydatury

„Wprost” twierdzi z kolei, że dziennikarz mógłby stanąć na czele „nowego projektu politycznego”, który stałby się konkurencją dla Platformy Obywatelskiej. Dodatkowo sprawdzano, czy taka kandydatura ma sens:

Wiem, że jeden z biznesmenów opłacił badanie focusowe, aby sprawdzić jak jest postrzegany Hołownia w kontekście kandydata na lidera politycznego, jakie jego cechy dostrzega opinia publiczna, a jakie są pożądane i należałoby je wykreować – powiedział tygodnikowi jeden z polityków opozycji

Kontrowersyjna postać publiczna

Szymon Hołownia znany jest z tego, że nie boi się opowiadać o Bogu oraz o swojej wierze. Jednak jego podejście do pewnych dogmatów, budzi sprzeciw wielu bardziej kontrowersyjnych publicystów czy też grup. Niektórzy wprost oskarżali go o głoszenie herezji, m.in. za pogląd, że zwierzęta też idą do nieba.

Ten jednak nie boi się odpowiadać swoim przeciwnikom, co często robi na swoim Facebooku. Dzięki temu jest bardzo lubiany w przestrzeni publicznej i ma licznych fanów.

Jest autorem licznych pozycji książkowych i organizuje wiele spotkań publicznych. W 2013 roku założył swoją fundację Kasisi, a rok później też fundację Dobra Fabryka, która zajmuje się finansowaniem Domu Dziecka z Zambii, wiejskiego szpitala, hospicjum w Rwandzie czy ośrodka leczenia głodu w Kongo. Niewiele osób wie, że Szymon Hołownia ma żonę i córkę.

Czy Szymon Hołownia ma szansę z Andrzejem Dudą?

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij