×

Wygląda jak aktorka z filmów sprzed lat, a wszystko przez zamiłowanie do mody z lat 50-tych

Holly Foster to 24-latka z Wielkiej Brytanii, która wygląda inaczej niż jej rówieśniczki. Nie wyobraża sobie, że mogłaby się ubierać tak, jak dziewczyny w jej wieku. Jest zauroczona tym, co modne było w latach 50-tych. Preferuje skromny i wręcz konserwatywny wygląd.

Zainteresowanie Holly modą z lat 50. zaczęło się już gdy była nastolatką. Wydała do tej pory dużo pieniędzy na to, aby zapełnić swoją garderobę w tego typu ubrania. Pierwszą rzecz kupiła w wieku 16 lat w sklepie z odzieżą używaną i od tego wszystko się zaczęło.

Jeśli ubierasz się jak dama, będziesz traktowana jak dama. Krótka spódniczka sprawia, że odwracasz uwagę od tego, co jest naprawdę ważne, a skupiasz wzrok mężczyzn na czymś zupełnie innym.

Od samego początku zauroczył mnie materiał, to jak rzecz się na mnie układa. Była zupełnie innej jakości niż to, co mają do zaoferowania współczesne sklepy. Zupełnie inny poziom szycia. Zakochałam się. Wychowałam się w latach 90-tych, w których był totalny miszmasz. Gdy poznałam modę sprzed kilkudziesięciu lat, wiedziałam, w którą stronę chcę iść. Dużo inspiracji czerpię z filmów i opowieści dziadków, które utkwiły mi w głowie.

Według mnie kobieta ubrana w ten sposób wygląda poważniej i jest traktowana jak dama. Mężczyźni mają do mnie szacunek i nie odbierają mnie jako osobę, która jest pewna siebie i niemiła. Do tego uważam, że ubrania, które ukazują się w magazynach, nie pasują na każdą sylwetkę. Niektóre wyglądają wręcz karykaturalnie, a moda z lat 50. pozwala dopasować wszystko do sylwetki.

We współczesnym świecie, jak dziewczyna wchodzi do klubu, to faceci patrzą na nią od stóp do głów. Liczą na to, że będzie wyuzdana i seksowna. Ja łamię tę tendencję. Wychodzę z przyjaciółmi i nie przejmuję się, że będę wyglądać inaczej.

Holly podkreśla, że nie czułaby się zbyt komfortowo, gdyby ubrała się tak jak jej koleżanki.

Rodzice 22-latki zaakceptowali jej wygląd, ale martwią się, że jej staromodny sposób bycia odbierze jej szansę na zakochanie się i przeżywanie tego, co jej rówieśnicy.

Może Cię zainteresować

zamknij