×

Pomaga dzieciom, które przechodzą ciężką chemioterapię. Uśmiech jest dla nich tak cenny

Ciężka choroba, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, przyprawia rodziców i najbliższych o ból serca. Ciężko sobie wyobrazić, że coś mogłoby się im stać. Holly Christensen była w podobnej sytuacji, gdy dowiedziała się, że córeczka jej przyjaciółki poważnie zachorowała i będzie musiała przejść chemioterapię, przez którą straci włosy. Ciężko wytłumaczyć dziecku, które widzi się w lustrze, że to wynik terapii, trzeba działać i robić wszystko, aby podnieść je na duchu. To właśnie wtedy Holly wymyśliła, że zrobi dla dziewczynki piękną perukę.

Peruka, która wywołuje uśmiech

Kobieta długo myślała nad tym z czego zrobić bajkowe włosy, którymi chciała obdarować dziewczynkę. W końcu wpadła no pomysł, aby była to delikatna wełna, która nadaje się do stworzenia peruki.

Wzruszający prezent

Dziewczynka nie mogła uwierzyć, że będzie wyglądać jak postać z bajki. Cieszyła się tak bardzo, że z jej buzi nie znikał uśmiech.

Pomoc dzieciom

Peruka tak bardzo spodobała się przyjaciółce Holly, że razem powołały do życia projekt „Magic Yarn Project”, mający na celu wsparcie dzieci z podobnymi problemami. Tworzyły piękne peruki w wolnym czasie, aby zadowolić dzieci. Pomagali im wolontariusze z więzienia. Do tej pory udało się stworzyć ponad 4 tysiące egzemplarzy i wysyłano do dzieci z chorobami nowotworowymi na całym świecie.

Przepiękna inicjatywa, która pokazuje, że drobny gest może wywołać uśmiech, którego tak bardzo brakuje w chorobie…

Polecane

Może Cię zainteresować