×

Hołd dla Christiana Eriksena. W 10. minucie spotkania cały stadion zamarł

Hołd dla Christiana Eriksena wywołał wzruszenie wśród wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie. W 10 minucie meczu Dania – Belgia piłkarze przerwali grę, aby uczcić pamięć swojego kolegi, który prawie tydzień temu doznał ataku serca. Z trybun rozległy się gromkie brawa.

Niespodziewany zawał

Wciąż wszyscy mamy w pamięci przerażające wydarzenia, które rozegrały się 12 czerwca podczas meczu Dania – Finlandia. 10 minut od rozpoczęcia gry Christian Eriksen, reprezentujący Danię nagle upadł na murawę i stracił przytomność. Po szybkiej interwencji ze strony kolegi z zespołu oraz grupy medyków, 29-latkowi udało się przywrócić świadomość.

Obecnie piłkarz przebywa w szpitalu i po woli wraca do zdrowia. Parę dni temu opublikował nawet swoje zdjęcie w mediach społecznościowych i zapewnił, że miewa się dobrze. Wszyscy trzymają kciuki za jego szybki powrót do zdrowia. W kadrze Danii bardzo wyraźnie już teraz można odczuć jego brak. Po przegranym 0:1 meczu z Finlandią, reprezentacja doznała kolejnej porażki. Wczorajszy mecz z Belgią również zakończył się przegraną – tym razem 1:2.

Podczas spotkania z Belgami wydarzyło się jednak coś niezwykłego, co z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci kibiców oraz zawodników. Gdy wybiła 10. minuta gry, piłkarze na chwilę przerwali grę. 25 000 kibiców obecnych na stadionie Parken wstało i przez minutę oklaskiwało Christiana Eriksena. Kibice zebrani na trybunach nie zapomnieli o tym, co spotkało Christiana Eriksena. Z myślą o piłkarzu przygotowali ogromny baner z hasłem „Cała Dania jest z tobą Christian”. Równocześnie na mieszczącym się na stadionie ekranie, wyświetlił się komunikat: „Najlepsze życzenia Christian”.

Hołd dla Christiana Eriksena

Przez równą minutę Belgowie i Duńczycy oklaskiwali Eriksena. Później mecz został wznowiony. Pomysł uczczenia pamięci 29-letniego piłkarza wyszedł od napastnika reprezentacji Belgii, Romelu Lukaku. Czarnoskóry zawodnik na co dzień gra razem z Eriksenem w Interze Mediolan. Belg bardzo mocno przeżywał chorobę swojego kolegi. Gola, którego zdobył podczas sobotniego meczu z Rosją zadedykował właśnie Duńczykowi. Lukaku bardzo chciałby móc odwiedzić swojego kompana z boiska. W jednym z wywiadów mówił:

Chcę pójść do szpitala, by pozdrowić Christiana. Rozmawiałem z trenerem i zgodził się na to.

Przerwanie meczu Dania – Belgia było zaplanowane z wyprzedzeniem. Lukaku zapowiadał to podczas konferencji prasowej.

W dziesiątej minucie meczu – ze względu na numer 10 na koszulce Eriksena – przerwiemy grę (wykopując piłkę w aut – przyp. red.), aby brawami oddać mu hołd. Po meczu wyślę mu wiadomość. Teraz Christian powinien być z rodziną

Eriksen z dnia na dzień odzyskuje siły i ma nadzieję na szybkie opuszczenie szpitala. UEFA także zadbała o to, aby piłkarz został odpowiednio uczczony. Przed meczem gigantyczna duńska koszulka z jego nazwiskiem została rozwinięta na boisku.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), YouTube, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij