×

34-latka w najgorszym momencie ważyła prawie 500 kg. Dzisiaj aż trudno jest ją rozpoznać

Otyłość to poważny problem XXI wieku, z którym zmagają się miliony ludzi na całym świecie, a liczba ta wciąż wzrasta. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że w Europie w ciągu ostatnich 20 lat liczba ludzi otyłych potroiła się. Nie ma się więc co dziwić, że stanowi jedno z największych wyzwań globalnych współczesnego społeczeństwa. Mówi się już nawet o epidemii, a nawet pandemii otyłości.

Co jest powodem ciągle rosnącej liczby osób, które zmagają się z otyłością?

Czynników, które przyczyniają się do otyłości, jest całe mnóstwo. Do tych najczęstszych zaliczamy brak lub niską aktywność fizyczną, depresję, nieprawidłowe odżywianie, uzależnienia od jedzenia czy problemy hormonalne.

Program, który podjął się walki z otyłości

W związku z rosnącą skalą problemu, jakim jest otyłość, stacja TLC postanowiła zawalczyć z nadwagą ludzi w programie „Historie wielkiej wagi” („My 600-lb-life”). Program typu reality show, który swoją premierę miał jeszcze w 2012 roku, pokazuje historie osób ważących więcej niż 270 kilogramów. Ekstremalnie otyli bohaterowie przy pomocy specjalistów walczą o powrót do normalnego życia. W tym celu poddają się potencjalnie niebezpiecznej operacji zmniejszenia żołądka, a następnie pod okiem specjalistów zbijają kolejne kilogramy dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom.

TLC

Ludzie, którzy stali się prawdziwą inspiracją dla innych

Bohaterowie programu „Historie wielkiej wagi” są najlepszym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a na zmiany nigdy nie jest za późno. Wystarczy się tylko odważyć, a przede wszystkim chcieć zmienić swoje życie na lepsze.

#1 Nikki Webster

Nikki Webster miała 33 lata, kiedy zdała sobie sprawę, że jej uzależnienie od jedzenia może doprowadzić do najgorszego. Jej miłość do pochłaniania wszystkiego, co wpadło w jej ręce, wzięła się stąd, że rodzice od zawsze pozwalali jej na jedzenie wszystkiego, na co tylko miała ochotę i w żaden sposób tego nie kontrolowali. Nieumiarkowanie w jedzeniu doprowadziło do tego, że Nikki w wieku 33 lat ważyła 293 kilogramy. Wtedy również powiedziała sobie dość!

Ojciec Nikki zabrał ją do szpitala na operację pomniejszenia żołądka. Był jednak jeden warunek – przed zabiegiem musiała zrzucić 20 kilogramów. Chcąc zmienić swoje życie na lepsze, Nikki przeszła na dietę i zabrała się za pracę nad swoim ciałem. W konsekwencji zrzuciła prawie 200 kilogramów. Dzisiaj jest szczęśliwą żoną, która prowadzi zdrowy tryb życia.

#2 Charity Pierce

38-letnia Charity Pierce jest samotną matką, która była uznawana za jedną z najcięższych kobiet na świecie – w pewnym momencie swojego życia ważyła ponad 360 kilogramów! Jej ciało przypominało bardziej zniekształconą masę pełną wybrzuszeń niż ciało człowieka, a ogromna masa sprawiała, że 38-latka dosłownie nie była w stanie ruszyć się z domu. Mimo to Charity udało się znaleźć kogoś, kto szczerze ją pokochał. I choć kochał ją taką, jaką jest, zaczął ją motywować do schudnięcia w obawie o jej zdrowie, a nawet życie. Dodatkową motywacją dla kobiety okazał się być jej własny ślub z mężczyzną swojego życia.

Historia 38-latki pokazuje, że dzięki odpowiedniej motywacji, którą w sobie znalazła, można zdziałać cuda, choć wiele osób nie dawało jej już szans na lepsze życie. Dzisiaj Charity waży 135 kg i ma się świetnie. Swojej metamorfozy jeszcze jednak nie skończyła. Poprzez specjalną dietę i regularne ćwiczenia wciąż walczy o spalenie kolejnych kilogramów. Tak trzymaj!

TLC

#3 Mayra Rosales

Kiedy mówimy o wadze Mayra Rosales, aż ciężko uwierzyć, że mowa o kobiecie. Bohaterka tej metamorfozy przed przemianą ważyła bowiem prawie 500 kg! Mayra nie była w stanie chodzić ani wziąć prysznica. Ogromną trudność sprawiało jej samo podniesienie się z łóżka, dlatego niemal cały czas opiekowali się nią najbliżsi.

Wszystko zmieniło się, kiedy kilka lat temu temu siostra Mayry Rosales niechcący zabiła 2-letniego synka szczotką. 34-latka zeznała że chłopiec zmarł, bo przygniotła go ciałem. Media nazwały ją wtedy „półtonowym zabójcą”. Rosales wzięła winę na siebie, bo nie chciała, żeby pozostałe dzieci wychowywały się bez matki. Kiedy sąd skazał jej siostrę na 15 lat, to ona musiała zająć się siostrzeńcami. Wiedziała jednak, że z tak ogromną masą ciała nie będzie to możliwe. W konsekwencji to dla nich schudła 360 kilogramów zmieniając swoje nawyki, a w konsekwencji swój wygląd i swoje życie.

Podziel się historiami naszych bohaterek z innymi i pamiętaj, że na zmianę nigdy nie jest za późno!

Polecane

Może Cię zainteresować