×

Każdy myślał, że ta 35-letnia alkoholiczka jest w ciąży. Jednak w jej brzuchu nie było dziecka!

Jo to 35-letnia Brytyjka, która wyglądała jak zwyczajna kobieta w ciąży. Obcy ludzie bardzo często ustępowali jej miejsca w autobusie, by mogła chwilę odpocząć. Jednak Jo wcale nie była w ciąży. Brzuch wyglądający jak ciążowy w rzeczywistości był wynikiem uzależnienia od alkoholu i postępującej marskości wątroby. Kobieta obecnie jest pod stałą opieką lekarzy, gdyż jej życie jest zagrożone.

watroba-5

Jo była barmanką i w ciągu 5 lat pracy uzależniła się od alkoholu do tego stopnia, że wypijała trzy butelki wina dziennie. To spowodowało uszkodzenie jej wątroby i składniki, które powinny być przetwarzane wewnątrz niej przenosiły się do jamy brzusznej.

watroba-3

Gdy następuje marskość wątroby, tkanka bliznowata zastępuje tą zdrową. W rezultacie u Jo doszło do zatrzymania płynów, co sprawiło, że jej brzuch był nadęty i wyglądał, jakby była w ciąży.

watroba-4

Jo musiała co trzy tygodnie pojawiać się w szpitalu, by płyny zostały odciągnięte. Zabieg ten jest bardzo bolesny i jednorazowo odciągane jest około 12 litrów płynu.

watroba-1

Jo zrozumiała swój problem z alkoholem. Uszkodzenie wątroby było jednak trwałe. Historia Jo jest przykładem jak tragiczne w skutkach może okazać się nadmierne spożycie alkoholu.

watroba-2

Warto pamiętać, że wszystko jest dla ludzi, ale we wszystkim trzeba również zachować zdrowy umiar.

Polecane

Może Cię zainteresować