×

Hejterzy wyśmiali Beatę Kempę. Poszło nie o jej słowa, a o… fryzurę

W środę Beata Kempa wygłosiła w Parlamencie Europejskim przemówienie, które dotyczyło praworządności w Polsce. Dość nieoczekiwanie, na celowniku hejterów znalazła się nie treść przemówienia, a wygląd posłanki. Hejterzy wyśmiali Beatę Kempę, ale w jej obronie – ku zaskoczeniu wszystkich – stanęła posłanka lewicy!

Ogniste przemówienie

Mijający tydzień był trudny dla polskich europosłów. Debata, która odbyła się w Parlamencie Europejskim w środę wieczorem, trwała blisko 1,5 godziny. Było dużo emocji, padło wiele wzajemnych oskarżeń. Głos zabrało 30 eurodeputowanych, jednak szczególnie trudny ten wieczór okazał się dla posłanki PiS – Beaty Kempy.

Podczas przemówienia, europosłanka wzywała Verę Juorovą – wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, do przyjazdu do Polski i spotkania z „poszkodowanymi przez wymiar sprawiedliwości”. Beata Kempa dodała również, że sama należy do tego grona osób.

(…) spalono mi biuro poselskie, oprawca nadal jest na wolności, a ja razem z mężem codziennie drżymy, czy nie podpali mojego domu.

Do zdarzenia, do którego odniosła się posłanka, doszło w 2017 roku. Wtedy Sebastian K. podpalił drzwi do biura posłanki. W czerwcu 2018 roku wrocławski sąd na wniosek prokuratury umorzył postępowanie prowadzone przeciwko mężczyźnie.

Co ciekawe, to nie mocne słowa posłanki sprawiły, że jej wystąpienie szybko obiegło internet.

Hejterzy wyśmiali Beatę Kempę

Po przemówieniu na posłankę PiS wylała się fala hejtu. Złośliwe, często bardzo bolesne komentarze internautów, dotyczyły nie treści przemówienia, a… fryzury posłanki.

Podczas debaty włosy Beaty Kempy odmówiły współpracy i fryzura była w „lekkim” nieładzie. Ale czy był to powód do podobnych reakcji?

A chciałam tylko podpowiedzieć, Beacie Kempie, że w Brukseli Społeczna Rada Polonii Belgijskiej organizująca pomoc dla bezdomnych Polaków, ma też ośrodki higieny, gdzie można za friko umyć włosy, wziąć prysznic i skorzystać z pralni.

W innym komentarzy na Twitterze, czytamy:

Beata Kempa nie pojechała do swojego Sycowa na odpust, tylko do PE w Brukseli, gdzie reprezentuje nasz Kraj!I to zobowiązuje ją również do tego, aby zadbać o swój wygląd!Dostaje wynagrodzenie w”ojro”,nie stać jej na to?

Złośliwych komentarzy, było się znacznie więcej. Pojawiły się również takie przeróbki zdjęć:

Nieoczekiwana obrończyni

Niespodziewanie, w obronie posłanki, która znalazła się na celowniku hejterów, stanęła Sylwia Spurek – lewicowa posłanka i feministka, która która do PE dostała się z list Wiosny.

Chociaż kobiety na co dzień stoją po przeciwnej stronie barykady, w tej sytuacji Spurek przyjęła odważną, imponującą postawę, pozbawioną partyjnych podziałów. Na Twitterze posłanka napisała:

Dużo dzieli mnie z PiS, ale brzydzę się hejtem, którego od wczoraj doświadcza posłanka Beata Kempa. Wszyscy(tkie) tzw. obrońcy(czynie) demokracji, którzy hejtujecie, wyśmiewacie czyjś wygląd – wstydźcie się, bo naruszacie prawo człowieka do godności.

Wpis lewicowej posłanki, zyskał prawie 1,5 tysiąca polubień. Są jednak i tacy hejterzy, którzy teraz na celownik wzięli Spurkę. W komentarzach wrze.

 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować