×

Dziennikarka skomentowała gole Ronaldo w meczu z Hiszpanią. Zaliczyła przy tym totalną wpadkę

Mundial to bez wątpienia jedna z najlepszych okazji do tworzenia nowych memów. Na pierwsze wpadki nie trzeba było długo czekać. Tym razem padło na młoda dziennikarkę TVN, która zasłynęła z wypowiedzi na temat „hat-tricku”. Chciała w ten sposób oddać szacunek najstarszemu strzelcowi hat-tricka w historii Mundialu, jakim został Cristiano Ronaldo. Niestety, nie do końca się udało…

Warto też powiedzieć, że dwa z goli w tym meczu, które należały do Cristiano Ronaldo to tzw. „hat-tricki”

Czy aby na pewno?

Hat-trick to nic innego jak trzy bramki strzelone w jednym meczu przez tego samego zawodnika. Młodej dziennikarce musiało się więc odrobinę pomylić.

Twitter / Polska Suwerenna

Rekord

W meczu grupowym, kiedy Hiszpania mierzyła się w Portugalią, dokonał tego Cristiano Ronaldo, który miał wtedy 33 lata i 130 dni i stał się tym samym najstarszym strzelcem trzech goli w jednym meczu podczas światowego turnieju. Poprzednim rekordzistą był Rob Rensenbrink, który w 1978 roku strzelił trzy gole w meczy przeciwko Iranowi. Był jednak młodszy – miał wtedy 30 lat i 335 dni.

No cóż, nie każdy musi być specjalistą w dziedzinie futbolu, jednak nie da się ukryć, że podstawowa wiedza na temat piłkarskiego nazewnictwa w przypadku dziennikarki byłaby jak najbardziej wskazana.

Może Cię zainteresować

zamknij