×

Książę Harry i księżna Meghan wyjechali do USA. Trump reaguje na ich wizytę

Harry i Meghan wyjechali do USA po tym jak opuścili oni Kanadę. Prezydent Donald Trump nie ma zamiaru im jednak pomagać w kwestiach ochrony.

Trump nie zamierza płacić za ich ochronę

Donald Trump dał się już poznać jako kontrowersyjny i niejednokrotnie arogancki polityk. I tym razem postanowił o tym przypomnieć w kontekście pary książęcej z Wielkiej Brytanii, która zamieszkała w Los Angeles. Zapowiedział bowiem, że nie ma zamiaru pomagać im w kwestii ochrony, jednak zaznaczył, że jest wielbicielem Królewskiej Mości:

Jestem wielkim przyjacielem i wielbicielem Królowej i Wielkiej Brytanii. Doniesiono, że Harry i Meghan, którzy opuścili Królestwo, zamieszkali na stałe w Kanadzie . Teraz opuścili Kanadę do USA, jednak USA nie zapłacą za ochronę bezpieczeństwa. Muszą zapłacić!

Harry i Meghan wyjechali do USA

Na początku roku Meghan Markle i książę Harry zapowiedzieli, że chcą zrezygnować z członkostwa w rodzinie królewskiej. 31 marca przestaną być oficjalną reprezentacją królowej oraz zrezygnują z obowiązków książęcej pary. 21 stycznia para wylądowała w Kanadzie i na koszt tamtejszych podatników wynajęto ochronę.

Następnie udali się podobno prywatnym odrzutowcem do Kalifornii, zanim granica między Kanadą a USA została zamknięta dla nieistotnych podróży. Mówi się, że chcą wynająć luksusową rezydencję Malibu za wiele milionów dolarów. Meghan Markle i książę Harry twierdzili, że nigdy nie zamierzali prosić Donalda Trumpa o pomoc w kosztach bezpieczeństwa po tym, jak prezydent napisał na Twitterze, że amerykańscy podatnicy nie przyczynią się do ich ochrony:

Książę i księżna Sussex nie planują poprosić rządu USA o środki bezpieczeństwa. Dokonano prywatnych uzgodnień dotyczących bezpieczeństwa.

Obecnie jeszcze para książęta chce się stać niezależna finansowo, jednak nieoficjalnie mówi się, że książę Karol zadeklarował im pomagać. Chcą żyć bez całej politycznej otoczki wokół siebie, dlatego postanowili opuścić Wielką Brytanię.

Czy ten „konflikt” wpłynie na relację Wielkiej Brytanii i USA?

Harry i Meghan wyjechali do USA
Twitter
Harry i Meghan wyjechali do USA
Instagram

 

Źródła: www.rmf24.pl, www.wprost.pl, www.plotek.pl, www.insider.com, www.dailymail.co.uk, torontosun.com, tvn24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij