×

Elżbieta II od kilku miesięcy nie widziała Archiego. Zobaczy jeszcze prawnuka?

Harry i Meghan nie wrócą do Anglii nawet na wakacje. Jak donosi brytyjska prasa, odrzucili zaproszenie do zamku Balmoral, które otrzymali od babci Harry’ego.

Rozstanie z rodziną królewską

Ogłoszona na początku stycznia tego roku decyzja księcia Harry’ego i jego żony, księżnej Meghan, o rezygnacji z królewskich obowiązków, a nawet oficjalnego członkostwa w brytyjskiej rodzinie królewskiej, wywołała wiele kontrowersji. Nie zabrakło porównań do króla Edwarda VIII, który w grudniu 1936 roku abdykował z powodu miłości do Wallis Simpson.

Porównanie wydawało się tym trafniejsze, że Simpson, podobnie jak Meghan Markle, była amerykańską rozwódką. Brytyjskie media uznały za oczywiste, że za oświadczeniem o „wypisaniu się” z rodziny Windsorów kryje się właśnie Meghan, która rzekomo zmusiła męża do podjęcia dramatycznej decyzji. Od jej imienia kryzys królewski zaczęto nazywać „Megxitem”.

facebook.com/pg/AlisonJacksonOnline

Harry i Meghan nie wrócą do Anglii

Książę Harry i księżna Meghan postanowili rozpocząć nowe życie za oceanem. Jako ścieżkę kariery wybrali bycie międzynarodowymi celebrytami. Realizacja tego planu udała się im tak dobrze, że sąsiedzi z eksluzywnego osiedla Beverly Ridge Estate, gdzie swoje rezydencje mają Adele, Jennifer Lawrence i Mila Kunis, mają serdecznie dość książęcej pary oraz towarzyszących im na każdym kroku fotoreporterów.

Od czasu przeprowadzki synek Meghan i Harry’ego, Archie, nie miał kontaktu z żadnym członkiem rodziny taty. Królowa Elżbieta chciała to ostatnio zmienić, ale chyba się się nie uda…

Brytyjska monarchini od połowy marca przebywała w izolacji z powodu pandemii koronawirusa. Teraz jednak uznała sytuację za opanowaną w wystarczającym stopniu, by w towarzystwie najbliższej rodziny wyjechać na wakacje. Królowa tradycyjnie spędza je w położonym w Szkocji zamku Balmoral. Jak wspomina były sekretarz Elżbiety II, Dickie Arbiter, jest szczególnie przywiązana do tej posiadłości:

Wydaje się, że to miejsce jest drugim domem królowej. W lipcu opuszcza pałac i zaszywa się tam aż do początku października. Tam może uciec od wszystkiego i może cieszyć się dwoma miesiącami wakacji.

Harry i Meghan nie wrócą do Anglii
Wikipedia

Zaproszenia do odwiedzenia Balmoral otrzymali: książę Karol z małżonką, książę William z Kate i dziećmi oraz jego brat, książę Harry z żoną i Archiem. Niestety, jak donosi Daily Mail, Harry i Meghan zdecydowali się nie przyjąć zaproszenia. To oznacza, że Archie przez kolejne miesiące nie zobaczy prababci, dziadka, wujka, ani stryjecznego rodzeństwa.

Czym spowodowana jest ta decyzja?

druga ciąża księżnej Meghan
Twitter
Źródła: www.plotek.pl, www.dailymail.co.uk

Może Cię zainteresować

zamknij