×

Elżbieta II od kilku miesięcy nie widziała Archiego. Zobaczy jeszcze prawnuka?

Harry i Meghan nie wrócą do Anglii nawet na wakacje. Jak donosi brytyjska prasa, odrzucili zaproszenie do zamku Balmoral, które otrzymali od babci Harry’ego.

Rozstanie z rodziną królewską

Ogłoszona na początku stycznia tego roku decyzja księcia Harry’ego i jego żony, księżnej Meghan, o rezygnacji z królewskich obowiązków, a nawet oficjalnego członkostwa w brytyjskiej rodzinie królewskiej, wywołała wiele kontrowersji. Nie zabrakło porównań do króla Edwarda VIII, który w grudniu 1936 roku abdykował z powodu miłości do Wallis Simpson.

Porównanie wydawało się tym trafniejsze, że Simpson, podobnie jak Meghan Markle, była amerykańską rozwódką. Brytyjskie media uznały za oczywiste, że za oświadczeniem o „wypisaniu się” z rodziny Windsorów kryje się właśnie Meghan, która rzekomo zmusiła męża do podjęcia dramatycznej decyzji. Od jej imienia kryzys królewski zaczęto nazywać „Megxitem”.

Harry i Meghan nie wrócą do Anglii

Książę Harry i księżna Meghan postanowili rozpocząć nowe życie za oceanem. Jako ścieżkę kariery wybrali bycie międzynarodowymi celebrytami. Realizacja tego planu udała się im tak dobrze, że sąsiedzi z eksluzywnego osiedla Beverly Ridge Estate, gdzie swoje rezydencje mają Adele, Jennifer Lawrence i Mila Kunis, mają serdecznie dość książęcej pary oraz towarzyszących im na każdym kroku fotoreporterów.

Od czasu przeprowadzki synek Meghan i Harry’ego, Archie, nie miał kontaktu z żadnym członkiem rodziny taty. Królowa Elżbieta chciała to ostatnio zmienić, ale chyba się się nie uda…

Brytyjska monarchini od połowy marca przebywała w izolacji z powodu pandemii koronawirusa. Teraz jednak uznała sytuację za opanowaną w wystarczającym stopniu, by w towarzystwie najbliższej rodziny wyjechać na wakacje. Królowa tradycyjnie spędza je w położonym w Szkocji zamku Balmoral. Jak wspomina były sekretarz Elżbiety II, Dickie Arbiter, jest szczególnie przywiązana do tej posiadłości:

Wydaje się, że to miejsce jest drugim domem królowej. W lipcu opuszcza pałac i zaszywa się tam aż do początku października. Tam może uciec od wszystkiego i może cieszyć się dwoma miesiącami wakacji.

Zaproszenia do odwiedzenia Balmoral otrzymali: książę Karol z małżonką, książę William z Kate i dziećmi oraz jego brat, książę Harry z żoną i Archiem. Niestety, jak donosi Daily Mail, Harry i Meghan zdecydowali się nie przyjąć zaproszenia. To oznacza, że Archie przez kolejne miesiące nie zobaczy prababci, dziadka, wujka, ani stryjecznego rodzeństwa.

Czym spowodowana jest ta decyzja?

Źródła: www.plotek.pl, www.dailymail.co.uk

Może Cię zainteresować

zamknij