×

Ten chłopiec najprawdopodobniej zarabia więcej niż Ty! To najmłodszy bloger i model na świecie

W dobie internetu łatwo znaleźć idealny wzorzec dla siebie. Wchodząc na różne portale, kanały social media czy YouTube widzimy nie tylko zwykłych ludzi, ale także osoby pięknie wystylizowane, z ogromnymi mieszkaniami i drogimi gadżetami, które zdecydowanie można nazwać influencerami. Widząc, jak cudowne życie mają inni, chcemy być tacy sami przez co staramy się naśladować idola. To właśnie on często ma wpływ na decyzję swoich odbiorców – jeśli blogerka modowa ubiera płaszcz z sieciówki, osoby, które ją obserwują na Instagramie, również będą chciały taki mieć, a przez to napędza się cała machina sprzedaży. Proste? Proste!

Co jednak kiedy influencer ma dopiero 18 miesięcy?!

Może brzmi to absurdalnie, ale najmłodszy bloger, którego na Istagramie śledzi ponad 200 tysięcy ludzi ma dopiero półtora roku! Harlen Bodhi White urodził się w Anglii i jest synem sławnej fotografki Chelsea White. Pięknie wystylizowane i dopracowane w najmniejszych szczegółach zdjęcia dodawane na jego Instagram, zachwycają tysiące fanów na całym świecie.

To nie jest zwykły model – to diva!

Harlen jeszcze zanim skończył roczek, został modelem. Jego niemowlęca twarz pojawia się w wielu reklamach z ubraniami oraz produktami dla najmłodszych. Gdy chłopiec miał dopiero 14 miesięcy jego 27-letnia matka zdążyła dodać na Istagram ponad 1000 fotografii oraz filmów z udziałem Harlena. Co ciekawe jego profil obserwuje więcej osób niż profil 5-letniej córki Beyonce , Blue Ivy (97 tysięcy) czy 3-letniej córki Kim Kardashian, North West (180 tysięcy). Chłopczyk jest prawdziwym modelem, ale ma swoje zachcianki i humory – wszystko to jest spowodowane głównie jego wiekiem oraz faktem, iż… ząbkuje.

Dzięki pulchnym policzkom, nienagannej odzieży i przenikliwym niebieskim oczom, jest nazywany najsławniejszym na świecie dzieckiem na Instagramie … nawet Ci, którzy dopiero co ujrzeli Harlena szybko zauważają jego urok

Malec jest naprawdę uroczy, a wszystkie zdjęcia wyglądają jak z okładek magazynów, dlatego też w zastraszająco szybkim tempie rośnie grono obserwatorów Harlen’a. Tak samo jak powiększa się ilość fanów chłopca, zwiększa się społeczność hejterów. Mnóstwo osób uważa, że przygotowanie, tak dobrze wykonanych zdjęć, zajmuje wiele godzin, a półtora roczne dziecko powinno odpoczywać i normalnie się rozwijać.

Dodatkowo hejterzy są zdania, że tylko 27-letnia Chelsea czerpie radość z przywilejów nowo odkrytej sławy dziecka.

Fotografka przyznaje się, że jej syn dostaje wiele markowych ubrań oraz gadżetów, lecz są to premie dla jej dziecka. Chelsea uważa, że w przeciwieństwie do niektórych matek, nie fotografowała syna każdego dnia, a kiedy był zmęczony nie rozpoczynała żadnej sesji zdjęciowej.

W znanym programie telewizyjnym kobieta poczuła się dotknięta, gdy usłyszała, że to ona zarabia na wizerunku Harlen’a. 27-latka odpowiedziała, że jej fotografie na social media są takie same jak zdjęcia znanych osób, które posyłają swoje pociechy na sesje zdjęciowe. Fotografie na profilach celebrytów również są profesjonalne, a ich fani zawsze wychwalają zdjęcia z dziećmi.

Jest tysiące kobiet, które wysyłają swoje dzieci na konkursy piękności oraz do agencji modelek. Wiem, że są osoby, które mogłyby powiedzieć, że to wyzysk, ale firmy i projektanci potrzebują dziecięcych modeli, aby reklamować swoje produkty.

Rodzina chłopca niedawno spędziła wakacje w Aspen w Kolorado. Sława Harlen’a pozwoliła jego bliskim, spędzić ten czas w hotelu, gdzie jedna noc kosztuje blisko tysiąc funtów!

Eksperci od marketingu twierdzą, że chłopiec ma spore zadatki, aby szybko stać się milionerem. Obserwatorami niemowlęcia są głównie młode matki, a to oznacza że chłopca „śledzi” bardzo pożądana i dochodowa grupa demograficzna.

Dwa tygodnie po urodzeniu Harlen’a, Chelsea zabrała go do londyńskiego uzdrowiska i sfilmowała, gdy pływa. Wideo umieściła w sieci, gdzie szybko stało się popularne. Obraz zobaczyło miliony osób, które posiadają konta na portalach społecznościowych, a to z kolei sprawiło, że firmy zaczęły obsypywać chłopca prezentami.

Miał dwa tygodnie i stał się sławny. Firmy zaczęły wysyłać mu prezenty. Teraz dostaje masę darmowych ubrań, zabawek, wózków. Wybieram to, co uważam, że będzie na nim dobrze wyglądało i świetnie się prezentowało na zdjęciach. Następnie umieszczam fotografie na Instagramie, dodam link do tej firmy, a to przynosi im więcej zwolenników. Tutaj nie ma żadnych przegranych.

Sekret doskonałego ujęcia, tkwi w szczęściu dziecka

27-letnia matka zawsze robi zdjęcia, gdy Harlen jest wypoczęty i radosny. Dopiero po zjedzeniu posiłku, młody model może przystąpić do swojej pracy. Chelsea lubi tradycyjne kreacja dlatego często ubiera syna jak Księcia Georga, a do wykonania fotografii używa światła naturalnego, ponieważ jest ono delikatniejsze dla skóry dziecka.

Do tej pory Chelsea zabrała Harlena na sesje zdjęciowe do Dubaju, Mykonos i na Bahamy. Kobieta zaprzecza, że wykorzystuje syna, umieszczając jego fotografie w Internecie.

To generuje pieniądze, ale nie chcę rozmawiać o liczbach, bo wtedy wygląda to tak jakbym używam moje dziecka w celu czysto biznesowym, a tak nie jest. Fotografowałabym go nawet za darmo.

Co myślisz o karierze Harlena?

Polecane