×

Kiedy ludzie przyglądają się jej chłopakowi, zastanawiają się, dlaczego w ogóle z nim jest

Mówi się, że miłość nie zna granic i z pewnością coś w tym jest, bo ta para jest tego najlepszym dowodem. 26-letni Shane Burkaw i 23-letnia Hannah Aylward są razem mimo ogromnym przeciwności losu. Młody chłopak jest nieuleczalnie chory i porusza się na wózku inwalidzkim. Ona z kolei nie zamierza odstąpić go na krok, bo jest przekonana, że są dla siebie stworzeni.

Jak się poznali?

Około 3 lata temu Hannah obejrzała film dokumentalny, którego autorem był The Rainn Wilson. Materiał dotyczył życia Shane’a. Życia, które do tego stopnia poruszyło młodą dziewczynę, że postanowiła się z nim skontaktować. Kiedy napisała do Shane’a, nawiązała do jego poczucia humoru w książkach, które napisał, i zaznaczyła, że uważa go za bardzo słodkiego chłopca. Nie wspomniała jednak nic o jego niepełnosprawności. To sprawiło, że poruszający się na wózku chłopak bardzo chciał poznać Hannah.

Znajomość kwitła

Znajomość początkowo rozwijała się poprzez wiadomości tekstowe i wideokonferencje. W końcu Hannah, która uczęszczała do college’u w Minnesocie, przeniosła się do Pensylwanii, gdzie mieszkał na co dzień Shane. Tam zrodziło się między nimi ogromne, a przede wszystkim prawdziwe uczucie. Wkrótce potem przeprowadzili się do wspólnego mieszkania, gdzie oboje zaczęli vlogować opowiadając jednocześnie światu o swoim związku. W publikowanych materiałach nie brakuje poczucia humoru i dobrej zabawy, podczas której widać, że para doskonale się dogaduje.

Czy ten związek ma szanse przetrwać?

Wiele osób twierdzi, że nie, uzasadniając to tym, że w młoda dziewczyna w końcu zmęczy się nieustanną opieką nad swoim partnerem. Zakochani mają jednak ważną misję, którą realizują każdego kolejnego dnia.

Oboje chcą udowodnić światu, że taki związek ma rację bytu

W tym celu dokumentują historię swojego związeku w serii filmów na YouTube, a także w mediach społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook. Wierzą, że w ten sposób uda im się przełamać piętno, które mówi, że ludzie niepełnosprawni nie mogą być szczęśliwi. Chcą edukować innych, a przede wszystkim normalizować swój związek – wiele ludzi często pozwala sobie założyć, że Hannah odpłatnie zajmuje się Shanem lub jest jego krewną, co nie ma nic wspólnego z prawdą.

Schorzenie Shane

Shane cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) – chorobę o podłożu genetycznym, której istotą jest stopniowy zanik mięśni. U niektórych pacjentów objawy pojawiają się niedługo po urodzeniu, inni zaczynają chorować jako osoby dorosłe. Choroba objawia się m.in. przez niedowład ruchowy, osłabienie mięśni szkieletowych, zaburzenia odżywiania oraz niewydolność oddechową. Niestety wszystkie te objawy ostatecznie zmierzają do najgorszego, czyli do śmierci. Szacuje się, że w Polsce rdzeniowy zanik mięśni dotyka 1 na 5000-7000 urodzeń.

Przyszłość pary

Para nieustannie rozważa wspólne plany na przyszłość. Shane i Hannah rozmawiali już nawet o posiadaniu dzieci po ukończeniu studiów.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko trzymać kciuki za Shane, Hannah i prawdziwą, bezgraniczną miłość, jaka ich łączy.

Może Cię zainteresować

zamknij