×

Halloweenowa zagadka na spostrzegawczość. Wielu nie jest w stanie jej rozwiązać!

Halloweenowa zagadka na spostrzegawczość przerasta niejednego dorosłego. Choć zabawa została przygotowana na potrzeby dzieci, to wiele osób nie jest w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi. A chodzi przecież tylko o to, aby wskazać dwie, bezzębne dynie.

Święto Halloween

Choć święto Halloween budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród przedstawicieli Kościoła Katolickiego, to nie sposób zaprzeczyć, że stopniowo zaczyna przyrastać do naszej kultury.

Dynie, stroje duchów czy zabawy „cukierek albo psikus” stają się elementami otaczającej rzeczywistości. W związku z nadchodzącym świętem zmarłych w sieci pojawiło się sporo interesujących zagadek tematycznych stworzonych z myślą o najmłodszych. Jedną z nich opublikowała firma Feel Good Contacts specjalizująca się w produkcji soczewek kontaktowych.

W mediach społecznościowych należących do marki ukazała się zaskakująca grafika, której celem jest trening spostrzegawczości u dzieci. Na kolorowym obrazku można zobaczyć wiele rzędów halloweenowych dyń, które stroją rozmaite miny. Zadanie polega na jak najszybszym wskazaniu dwóch, które nie posiadają zębów. Dla wielu osób rozwiązanie tej na pozór dziecinnie prostej łamigłówki nie jest wcale oczywiste!

 

Halloweenowa zagadka na spostrzegawczość

Zagadki pobudzające spostrzegawczość to forma rozrywki, którą specjaliści w szczególności zalecają dzieciom. Zamiast spędzania długich godzin przed ekranem telewizora lub tabletu warto zachęcić maluchy do rozwiązywania kreatywnych łamigłówek, które sprzyjają rozwojowi ich mózgu.

Takie działania są w szczególności zalecane w przypadku dzieci, które właśnie zaczynają edukację. Zagadki pomagają im bowiem w przyjemny sposób ćwiczyć logiczne myślenie, pamięć i spostrzegawczość. Mało kto wie, ale nawet proste czynności takie jak, porównywanie ilustracji w książce, obserwacja otoczenia czy śledzenie zwierząt stanowią znakomity trening zmysłów.

Niestety w okresie dorosłości większość z nas gubi dziecięcą pasję poznawania świata i nie potrafi już skupiać uwagi na tego typu aktywnościach. Brak częstej praktyki umysłu może powodować ciągłe rozkojarzenie i niemożność koncentracji. Warto sprawdzić stan swojego mózgu dzięki łamigłówce zaproponowanej przez Feel Good Contacts. 

Jeśli nadal nie udało Ci się odnaleźć dwóch dyń, które nie mają zębów, to zajrzyj na poniższy obrazek

Rozwiązanie okazuje się dziecinnie proste.

 

W ostatnim czasie wielką popularnością cieszy się także zagadka z ukrytą pandą.

Źródła: parenting.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij