Uczennice „hajlowały” przed bramą obozu koncentracyjnego Auschwitz. Dwie z nich się śmiały

Przed bramą byłego obozu koncentracyjnego Birkenau trzy dziewczyny pozowały do zdjęcia, wykonując nazistowski znak „sieg heil”. Fotografia została zgłoszona i trafiła do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

To jeszcze dzieci, a przedstawiają gesty, które odbierać można tylko w jeden sposób… Czy to było potrzebne?

W sieci zagrzmiało i nie było osoby, która po zobaczeniu tego zdjęcia, nie zostawiłaby komentarza. Bulwersujące zachowanie udowodniło, że dzieci nie mają świadomości tego, co stało się w przeszłości i przez jakie piekło przeszli ludzie. Wierzymy, że gdyby wiedziały, nie zrobiłyby czegoś równie karygodnego.

Fotografia pojawiła się na koncie na Instagramie jednej z dziewczynek, ale bardzo szybko zniknęło nie tylko zdjęcie, ale także cały profil. Twarze są zasłonięte, ale na oryginalnym zdjęciu widać, jak dwie z uczennic uśmiechają się…

Uczennice „hajlowały” przed bramą obozu koncentracyjnego Auschwitz. Dwie z nich się śmiałyUdostępnij

Fotografia została przesłana także do władz Muzeum Auschwitz

Rzecznik prasowy Muzeum, Bartosz Bartyzel, w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział:

Dyrekcja Muzeum podjęła decyzję o skierowaniu do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w trybie art. 256 kk oraz art. 261 kk. Sprawą ma się zająć prokuratura.

To szokujące i bulwersujące zachowanie – szczególnie w tak tragicznym miejscu. Miejscu, gdzie w wyniku zbrodniczej ideologii niemieckiego nazizmu więziono i mordowano niewinnych ludzi. Takie zachowania, choć na szczęście niezwykle rzadkie, są szczególnie bolesne zwłaszcza, gdy dotyczą ludzi młodych

Aż złość wzrasta, że można dopuścić się czegoś takiego 😡

Źródło: wiadomosci.wp.pl, faktyoswiecim.pl, polsatnews.pl, facebook.com | Fotografie: facebook.com