×

10 gwiazd światowego kina, które mają polskie korzenie. Nie każda z nich się do tego przyznaje

Zrobienie kariery w Hollywood to marzenie każdej gwiazdy filmowej. I choć do tej pory praktycznie żadnemu z Polaków nie udało się podbić światowego kina, okazuje się, że wiele znanych na całym świecie aktorów i artystów ma… polskie korzenie! Zaliczamy do nich takie osobistości jak Scarlett Johansson, Natalie Portman czy Gwyneth Paltrow, które ze światowego kina zna z pewnością każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że mają polskie pochodzenie!

Poniżej przedstawiamy listę gwiazd, w których żyłach płynie polska krew. Nie wszystkie jednak się do tego przyznają…

#1 Mia Wasikowska

Mia jako 8-letnia dziewczynka mieszkała przez kilka miesięcy w Polsce. Jak to możliwe? Wystarczy spojrzeć na polsko brzmiące nazwisko, które Mia zawdzięcza… swojej mamie! Tak, mama aktorki, Marzena Wasikowska, jest pochodzącą ze Szczecina fotografką.

#2 Scarlett Johansson

Osoby Scarlett chyba nikomu nie trzeba przybliżać. Warto jednak zaznaczyć, że jej dziadkowie byli… polskimi Żydami, którzy wyemigrowali przed II wojną światową. 33-letnia aktorka jest bardzo dumna ze swojego pochodzenia.

#3 Christopher Zylka

Chris ma 31 lat i jest amerykańskim modelem oraz aktorem, który zyskał dodatkową popularność dzięki swojej drugiej połówce – od kilku miesięcy jest związany z Paris Hilton. Mama Christophera jest w połowie Polką, w połowie Czeszką. To by tłumaczyło, skąd słowiańsko brzmiące nazwisko.

#4 Emily Ratajkowski

Znana modelka i aktorką jest córką pisarki Kathleen Balgley i malarza Johna Ratajkowskiego. Choć ona sama ma z Polską niewiele wspólnego, rodzina ojca Emily, która lata temu wyjechała do Irlandii, aby zarobić na życie, ma polskie korzenie.

#5 Natalie Portman

Dziadek 36-letniej Natalie Portman pochodził z Rzeszowa. Był polskim żydem.

#6 Paul Wesley

Paul to jedna z najjaśniejszych gwiazd popularnego serialu „Pamiętniki wampirów”. Przystojny aktor to w rzeczywistości… Paweł Tomasz Wasilewski. Rodzicami aktora jest para Polaków, Tomasz i Agnieszka, którzy wyemigrowali do USA tuż po jego narodzinach.

#7 Uma Thurman

48-letnia aktualnie Uma Thurman to amerykańska aktorka. Mało kto jednak wie, że jej dziadek był baronem i przyszedł na świat… w mieszczącym się na Śląsku, Głogówku.

#8 Jesse Eisenberg

Aktor znany z roli Marka Zuckerberga w filmie pt. „The Social Network”. Choć nie wygląda na Polaka, całkiem nieźle mówi w naszym języku, co zawdzięcza swoim rodzicom. Rodzice aktora wyemigrowali do USA z rodzinnego Szczecina.

#9 John Krasinski

Wystarczy spojrzeć na nazwisko aktora. Jego ojciec pochodził z Polski. Pewnego razu John wraz z żoną Emily Blunt wybrał się do Polski, aby zbadać swoje korzenie i spotkać się z daleką rodziną. W tym celu oboje odwiedzili Kraków, Warszawę i Zakopane.

#10 Gwyneth Paltrow

Dziadkowie aktorki pochodzili z polski. Wyemigrowali do Stanów tuż po wybuchu II wojny światowej w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa.

Może Cię zainteresować

zamknij