×

Ostatnie słowa, które znane osoby wypowiedziały przed swoją śmiercią. Niektóre są przejmujące

Niektórzy wierzą, że ostatnie słowa umierającej osoby związane są z życiem pozagrobowym, a inni, że po prostu mają one ogromne znaczenie dla odchodzącego.

Często jednak nie jesteśmy w stanie zrozumieć znaczenia wypowiedzianych słów. Niemniej jednak ostatnie słowa odchodzącej osoby na długo zapadają w naszej pamięci.

Oto finalne słowa 10 znanych osób. To ostatnie myśli, które przekazali nam przed śmiercią.

Steve Jobs

El Santos vs Steve Jobs

”OH WOW, OH WOW, OH WOW!”

Współzałożyciel Apple, Steve Jobs, zmarł w wieku 56 lat na raka trzustki. Otoczony przez bliskich wydał z siebie kilka monosylab, zanim stracił przytomność przed śmiercią.

Michael Jackson

1996 - Stranger In Moscow

”Więcej mleka”

Król popu zmarł na skutek zatrzymania akcji serca w wieku 50 lat. W swoim ostatnim dniu pił dużo mleka i była to jedyna rzecz, która pomagała go ukoić.

Walt Disney

dlwalt100p

”Kurt Russel”

Najsłynniejszy na świecie animator zmarł na raka płuc w 1966 roku mając 65 lat. Notatkę z nazwiskiem aktora znalazł na jego biurku pracownik. Nikt do dzisiaj nie ma pojęcia, łącznie z samym Kurtem Russelem (miał wówczas 15 lat), dlaczego Disney w ogóle je zapisał. Wiele osób podejrzewa, że animator miał plany włączenia Russela do swojej produkcji.

Freddie Mercury

freddie mercury anniversario morte

”Nie mam już więcej narkotyków, które utrzymałyby mnie przy życiu. Dziękuję”

Legenda muzyki zmarła na skutek zapalenia płuc wywołanego wirusem AIDS. W dniu śmierci Freddie zdobył się na żart i podziękował na moment przed tym, jak przestał oddychać.

Stephen Hawking

”Złoto wszędzie jest rzadkie, nie tylko na Ziemi. Powodem jest to, że energia jądrowa wiąże żelazo, co ogólnie utrudnia wytwarzanie ciężkich elementów”

Światowej sławy geniusz i fizyk teoretyczny zmarł w marcu 2018 roku w wieku 76 lat. Pokonał wszelkie przeciwności i przeszkody związane z chorobą, by swoim umysłem zmienić świat. Ostatnie słowa pochodzą z wywiadu udzielonego BBC.

Elvis Presley

Elvis_Presley_01

”Idę poczytać do łazienki”

Legenda rock’n’rolla zmarła na zawał w wieku 42 lat. Dzień przed śmiercią, po wizycie u dentysty, Elvis nie mógł spać, więc, by nie przeszkadzać narzeczonej opuścił sypialnię. Kilka godzin później Ginger Alden zauważyła, że Elvis nie wrócił do łóżka i znalazła go martwego w łazience.

Robin Williams

”Dobranoc”

Amerykański aktor popełnił samobójstwo mając 63 lata. Od dłuższego czasu demencja nie pozwalała mu normalnie żyć. Ostatnie słowa Williamsa zostały wypowiedziane do jego żony, Susan Schneider. Tej nocy aktor chodził po domu i wyglądał jakby miał coś do zrobienia. Po pożegnaniu nie wrócił już do sypialni.

Amy Winehouse

Amy Winehouse

”Nie chę umierać”

Brytyjska piosenkarka została znaleziona martwa w swoim londyńskim mieszkaniu w wieku 27 lat. Od dawna była uzależniona od narkotyków i alkoholu, w dniu śmierci przyjęła mieszankę, która zabiłaby 5 dorosłych osób.

Dwie godziny przed tym, jak zatrzymało się jej serce, Amy dzwoniła do lekarza, do którego wypowiedziała ostatnie słowa.

John Lennon

John Lennon

”Zostałem postrzelony”

Legenda Beatlesów została czterokrotnie postrzelona niedaleko swojego domu w Nowym Jorku. Po ataku Lennon wszedł do budynku wypowiadając ostatnie słowa.

Whitney Houston

whitney-houston-death-anniversary-top-5-songs-to-remember

”Zobaczę Jezusa, chcę zobaczyć Jezusa”

Whitney została znaleziona nieprzytomna w wannie w swoim pokoju, gdy miała 48 lat. Bliscy wspominali, że w ostatnich dniach opowiadała o tym, że pragnie poznać biblijną postać. Powiedziała im również, że czuje, jakby jej koniec był już blisko.

Może Cię zainteresować

zamknij