×

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń. „Czwarta fala nabiera rozpędu”

Rządzący i eksperci w tej jednej sprawie od wielu miesięcy mówili jednym głosem, wieszcząc nadejście czwartej fali koronawirusa. Tak jak przewidywano, wrzesień przyniósł gwałtowny wzrost liczby zakażeń. Czwarta fala nabiera rozpędu, najszybciej w najsłabiej zaszczepionych województwach.

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 767 nowych zakażeniach koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 21 osób (12 z nich miało choroby współistniejące). To bardzo duży przyrost, ponieważ dzień wcześniej poinformowano o 230 zakażeniach mniej. Ostatni raz podobną liczbę zakażeń odnotowano 29 maja. Wiceminister Kraska podkreśla, że taki przyrost zakażeń powinien być dla nas „nie żółtym, ale czerwonym światłem ostrzegawczym”. Dodał też, że „praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, to osoby, które się nie zaszczepiły”.

Jak nieoficjalnie donosi Polsat News, dzisiaj po raz kolejny pęknie dobowa granica 700 zachorowań na COVID-19.

Trudna sytuacja w trzech województwach

Również rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz podkreśla:

90 proc. osób, których dotyka ten najtragiczniejszy skutek koronawirusa, czyli zgon, to również są osoby niezaszczepione.

Najpoważniej sytuacja wygląda w trzech województwach.

Czwarta fala nabiera rozpędu. Szybciej zakażeń koronawirusem przybywa w trzech najsłabiej zaszczepionych województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim

– mówi Andrusiewicz.

Do tej pory w Polsce szczepionkę na koronawirusa przyjęło 19 561 992 osób. Niektórych nadal bardzo ciężko przekonać co do słuszności szczepień. Ale nie tylko w Polsce istnieje ten problem. W izraelskim szpitalu zmarł 57-letni aktywista antyszczepionkowy Hai Shoulian. Mężczyzna zaraził się koronawirusem, ale do końca pozostawał wierny swoim przekonaniom.

Jak informuje Polsat News, w ostatnim poście w mediach społecznościowych Shoulian zachęcał do walki z obostrzeniami związanymi z epidemią. Twierdził też, że policja chce go otruć. Z niechęcią wobec szczepień zmagają się również Hiszpanie. Tamtejszy rząd zdecydował, że matka ma prawo zaszczepić nastolatka wbrew sprzeciwowi ojca.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij